Paznokcie hybrydowe cieszą się niezwykłą popularnością. W salonach kosmetycznych to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów. Wiele dziewczyn wykonuje ten rodzaj manicure również samodzielnie. Mogłoby się wydawać, ze wystarczy kupić lampę uv i kilka lakierów do paznokci, ale sytuacja wcale nie jest tak oczywista.

Eksperci na każdym kroku przypominają, że manicure hybrydowy oraz każdy inny rodzaj stylizacji paznokci wymaga przerw. Płytka paznokcia musi mieć czas na regenerację, dlatego co kilka miesięcy powinno się zrobić detoks i skupić się wyłącznie na pielęgnacji paznokci. O tym jakie są konsekwencje bagatelizowania tego aspektu przekonała się ta dziewczyna.

DRAMAT PIOSENKARKI. SHAKIRA Z POWODU CHOROBY MOŻE STRACIĆ WSZYSTKIE WŁOSY!

Historia Karoliny zaczęła się dosyć niepozornie. Podczas jednej z wizyt w salonie kosmetycznym zauważyła, że na jej kciuku pojawiła się ciemna rysa, ale wtedy dziewczyna zignorowała ten fakt. Dopiero, gdy jej palec napuchł i zrobił się czerwony Karolina zorientowała się, że sprawa zaczyna robić się niebezpieczna.

Po wizycie u lekarza, który zlecił wykonanie biopsji okazało się, że jest to rzadka odmiana raka skóry. Specjaliści twierdzą, że coraz częściej spotykają się z tego typu trudnymi przypadkami. Prawdopodobną przyczyną jest manicure żelowy. Światło ultrafioletowe, potrzebne do utwardzenia paznokci imituje wówczas szkodliwe czynniki.

Karolina, która na co dzień mieszka w Chicago, jako była Miss Illinois bardzo dba o urodę. Dziewczyna regularnie korzystała z usług w salonie piękności, ale po tym wydarzeniu zrezygnowała z wykonywania manicure.

W rzeczywistości infekcja zmusiła ją do zgłoszenia się do specjalisty. Była to oznaka poważnej choroby. Po zdiagnozowaniu problemu lekarze musieli wykonać operację. Ostrzegli dziewczynę, ze może skończyć się to amputacją całego kciuka. Na szczęście rak nie rozprzestrzenił się na tyle, a specjaliści musieli usunąć wyłącznie paznokieć.

KOBIETA USŁYSZAŁA DIAGNOZĘ. NIEPOZORNY PRYSZCZ NA BRODZIE OKAZAŁ SIĘ NOWOTWOREM

Specjaliści ostrzegają, że to coraz poważniejszy problem. Podczas wykonywania manicure radzą, by nosić ze sobą krem z filtrem przed utwardzeniem paznokci w lampie, monitorować stan paznokci na co dzień pokrytych żelem i robić przerwy w jego wykonywaniu.