Chociaż jeszcze do niedawna buty z kwadratowym noskiem były uważane za mało atrakcyjnie, sytuacja w modzie zmienia się dynamicznie. Ich wielki powrót był więc tylko kwestią czasu, tym bardziej, że lata 90. ponownie zawitały w naszych stylizacjach.

Najlepsze buty do spódnic: mini, midi i maxi. Oto najmodniejsze połączenia

Zarówno w trendach letnich, jak i propozycjach na zimę, buty z kwadratowym noskiem są prawdziwą modową perełką. Uwielbiane w szczególności wśród fashionistek, doczekały się jednak dosyć ironicznego porównania. Chodzi o jeden, konkretny model.

Buty Bottega Veneta mają wszystko to, co powinny, by wpisać się w trendy – modny nosek, kolor i obcas. Według Lyst Index były one najbardziej poszukiwanym produktem dla kobiet na całym świecie, a ponad 27 000 osób szukało ich online przez kilka miesięcy.

To ulubione buty fanek stylu boho. Podpowiadamy, jak je nosić

Mimo niewątpliwie wielkiego sukcesu, wielu internautów nie mogło przestać porównywać ich do… makaronu. I rzeczywiście, oprócz wszystkich cech, które uczyniły sandałki najmodniejszym modelem butów w sezonie letnim, trudno nie zauważyć podobieństwa. Mają żółty kolor i kształt makaronu noodle.