Odkąd pojawiła się informacja o tym, że Kim Cattrall – znana z roli Samanthy Jones z „Seks w wielkim mieście” –  znów pojawi się na ekranie i zagra w sequelu serialu „And Just Like That…” głosy zdziwienia nie milknął. Kim pojawi się co prawda tylko epizodycznie, ale historia pokłóconych przed laty aktorek znów odżyła. Czego dotyczył spór między serialową Samantą a resztą ekipy filmowej? Konflikt przybrał na silne w szczególności na linii Cattrall i Jessicą Parker.

Sarah Jessica Parker i Kim Cattrall: od koleżanek na planie serialu po skonfliktowane gwiazdy

„And Just Like That…” czyli kontynuacja przygód przyjaciółek z Nowego Jorku, które dobrze znamy pod postacią serialu „Seks w wielkim mieście” zbudziła spore zdziwienie jeszcze w 2021 roku, kiedy to pojawiła się pierwsza część sequelu. Chodziło nie tylko o samą fabułę, która dotyczy dojrzałych kobiet po pięćdziesiątce, ale o brak jednej z głównych postaci. Mowa oczywiście o wyzwolonej i ekscentrycznej Samancie Jones, bez której serial stracił sporo koloru.

Historia wielkiej, paryskiej sukni Carrie Bradshaw w finale „And Just Like That”

Okazuje się bowiem, że chociaż serialowe Samantha i Carrie były bliskimi przyjaciółkami, poza planem filmowym aktorki nie przepadały za swoim towarzystwem. Kością niezgody miały być słowa Kim Cattrall. Kobieta w jednym z wywiadów wyznała, że Sarah Jessica-Parker gwiazdorzy na planie filmowym, a dodatkowo prawdopodobnie otrzymywała znacząco wyższe wynagrodzenie niż inne aktorki.

Słowa te na dobre zapadły w pamięci Parker. Nawet po wielu latach od zakończenia zdjęć do „Seksu w wielkim mieście” pamiętała zachowanie byłej koleżanki. Efektem tego był brak zaproszenia dla Cattrall, kiedy organizowano sequel serialu. „Nie prosiliśmy jej o udział w przedsięwzięciu, ponieważ dała jasno do zrozumienia, że nie chce się tym zajmować. Zaproszenie Kim nawet nie przyszło nam to do głowy. Nie chodzi o to, by ją potępić, ale żeby się czegoś nauczyć. Jeśli ktoś publicznie mówi, że nie chce gdzieś być czy kogoś grać albo być w jakimś miejscu, prawidłową reakcją wydaje się: „Okej, rozumiemy” – powiedziała Parker w rozmowie z „The Hollywood Reporter”.

W serialu „And Just Like That” przywrócono kultową stylizację Carrie

Samantha Jones wraca. Pojawi się w 2. sezonie „And Just Like That…”

Mimo toczącego się sporu pomiędzy aktorkami, postać Samanthy Jones jednak pojawi się w 2. sezonie „And Just Like That…”. Co prawda bedzie to wyłącznie epizodyczne wystąpienie. Jedyną scenę, w której zobaczymy kobietę, nagrano 22 maja 2023 roku. Jak donoszą źródła Kim Cattrall nagrała swoje wystąpienie w Nowym Jorku z dala od reszty ekipy filmowej i obsady aktorskiej. Prawdopodobnie nie chciała spotkać się z dawnymi koleżankami z planu, a zwłaszcza z Sarhą Jessicą Parker. Według „The Post”, scena Kim została sfilmowana na parkingu w pobliżu Silvercup Studios w Queens w Nowym Jorku.

Fabularnie kwestię pokłóconych aktorek rozwiązano bardzo strategicznie. Już  w pierwszym sezonie pojawiały się echa Samanthy, którą poróżniły z Carrie kwestie biznesowe. Dlatego też opuściła Nowy Jork i przeprowadziła się do Londynu. W 1. sezonie „And Just Like That…” widzimy, że podcasterka Carrie podejmuje próby kontaktu i wymienia z dawną przyjaciółką wiadomości tekstowe, a nawet wstępnie umawiają się na spotkanie. W 2. sezonie serialu podobno pojawi się scena, w której kobiety rozmawiają ze sobą przez telefon.

Buty Carrie Bradshaw – 50 par z serialu i filmu Seks w wielkim mieście

Kristin Davis, czyli serialowa Charlotte o konflikcie na planie serialu

Do sprawy konfliktu na linii Parker-Cattrall  odniosła się Kristin Davis, czyli serialowa Charlotte. W rozmowie z „The Telegraph” powiedziała: „Wszyscy musimy uszanować wolę ludzi. Nie będę marnowała na to energii. Nie mogę nikogo zmienić […] Rozumiem uczucia fanów – fakt, że są zdenerwowani. Chciałbym móc to naprawić, ale nie mogę, nie mam takiej mocy”.

2. sezon „And Just Like That” zadebiutuje już niebawem. Premiera pierwszego odcinka zapowiedziana jest na 22 czerwca 2023 roku. Niestety na ujrzenie Samanthy trzeba będzie poczekać dłużej. Postać ta pojawi się dopiero w ostatnim odcinku, który zostanie wyemitowany w 24 sierpnia.