Styl powstał w latach 20. XX wieku w Ameryce. Był odpowiedzią na przemiany społeczne i polityczne. W 1920 roku kobiety w Stanach otrzymują prawo głosu, dzięki czemu emancypacja nabiera rozpędu. I właśnie te warunki sprzyjały powstaniu nowego typu kobiet, flapper girls – podlotków, chłopczyc.

Wygląda jak narzędzie tortur, w rzeczywistości zmierzy Twoją urodę

Kim była flapper girl?

To buntowniczka, która manifestowała w głośny sposób sprzeciw wobec zasad i reguł. Kobiety pozbyły się gorsetów, długich włosów i sztucznego, delikatnego zachowania i wyglądu. Zamiast tego tuszowały swoje kobiece kształty, ubierając sukienki z obniżoną talią, w luźnym kroju, krótkie włosy układały w loczki lub prostowały. Nie bały się publicznie korzystać z używek, takich jak alkohol lub papierosy, prowadziły auta i mocno się malowały. Czyli robiły dokładnie to, czego nie mogły robić do tej pory, aby nie zszargać swojej reputacji.

Wygląd idealnej flapper girl

Mocny makijaż to jedna z najbardziej charakterystycznych cech flapper girls. Jest on mocny i wyraźny, przypomina ten, który wykonywały aktorki lub… kobiety lekkich obyczajów. Duża ilość pudru, z początku rozjaśniającego, później lekko opalającego, czerwona pomadka, czarna kredka i róż na policzkach. Włosy skrywały w kapeluszach bez ronda lub kaszkietach, a jeśli chodzi o strój – musiał zapewniać swobodę ruchów. Całkowicie zrezygnowano z gorsetów, a sukienki i spódnice miały obniżony stan. Flapper girls robiły wszystko, aby nie podkreślać swoich figur. Długość ubrania również się zmieniała: w latach 1925-1927 popularne stały się stroje do kolana. Aby uzyskać bardziej chłopięcą figurę, flapper girls często wiązały swoje piersi materiałem.

Jak wyglądałyby historycznie poprawne księżniczki Disneya?

Zachowanie flapper girl

Kobiety zaczęły otwarcie korzystać z używek: paliły papierosy, piły alkohol z piersiówek. Taniec stał się o wiele bardziej dynamiczny, popularność zyskał jazz i właśnie w klubach jazzowych spędzały wieczory flapper girls. Dziewczęta w końcu zaczęły prowadzić auta. Otwarcie pokazywały bieliznę, były odważniejsze i bardziej otwarte w sprawach seksu. Robiły wszystko, co wcześniej uważane było za niestosowne.