Pomimo tego, że dermatolodzy wychwalają retinol, jako produkt kompleksowo pielęgnujący skórę, to naprawdę trudna bestia. Odpowiednio stosowany może zdziałać cuda, niewłaściwie stosowany może skutkować bałaganem, a to zniechęca wiele kobiet. Istnieje pewna sztuczka, która zwie się bufferingiem. Kobiety z całego świata zachwycają się nową techniką, która ułatwia życie z retinolem.

ZOBACZ TEŻ: DRAMAT 18-LATKI. CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU OSZPECIŁY JEJ SKÓRĘ…

Według specjalistów retinol kocha każdą skórę, więc dlaczego onieśmiela tak wiele kobiet? Wszystko sprowadza się do jego mocy. Aby nie podrażnić skóry, warto zadbać o odpowiednie rozłożenie kosmetyków z retinolem na wskazanym obszarze skóry. I właśnie w ten sposób powstał buffeting. Czym jest? Już spieszymy z tłumaczeniem. To nic innego, jak stosowanie produktu z retinolem wraz z kremem nawilżającym.

Z bufferingu zadowolone będą kobiety, które chcą czerpać korzyści z retinolu, ale bez ryzyka podrażnienia skóry. Retinol połączony z kremem nawilżającym to świetny sposób na obejście problemu. Krem nie tylko nawilży skórę, ale i zadziała jak bufor, osłabiając wpływ retinolu na delikatniejsze obszary skóry.

ZOBACZ TEŻ: MASECZKA, KTÓRĄ POLECA KIM KARDASHIAN, PODBIJA BRANŻĘ KOSMETYCZNĄ!

Technikę tę dermatolodzy polecają zwłaszcza osobom, które mają złe doświadczenia z retinolem. Po kilku tygodniach stosowania retinolu z kremem nawilżającym Twoja skóra stanie się cudownie miękka i gładka.