O tym zdjęciu mówią media na całym świecie. Styczniowa okładka brytyjskiego magazynu Elle z pewnością zapisze się na kartach historii. Sudańska modelka Aweng Ade-Chuol całuje na niej swoją żonę. To prawdziwy wyraz siły kobiet i hołd oddany miłości i tolerancji.

okłada elle – historyczny pocałunek  

Historia 22 letniej modelki jest niewiarygodna. Urodziła się jako dziecko uchodźców. Jej rodzice uciekli z Sudanu wskutek trwającej tam wojny domowej. Stamtąd trafili do obozu w Kenii, a następnie, kiedy ich córka miała 7 lat, wyemigrowali do Australii. Młoda Aweng karierę modelki rozpoczęła w dość nietypowy sposób. Kiedy jako nastolatka pracowała w restauracji McDonald na jej charakterystyczną urodę zwróciła uwagę jedna z klientek, która okazała się być agentką modelek. Tak rozpoczęła się jej kariera. Dziś ma na swoim koncie wiele sukcesów w tej branży. Brała udział w sesji zdjęciowej dla Balmain oraz Burberry.

Kampania Społeczna Centrum Praw Kobiet, którą powinien obejrzeć każdy „Stop kobietobójstwu”

Aweng Ade-Chuol nigdy nie ukrywała swojej orientacji. Niedawno wzięła ślub ze swoją ukochaną Lexy. Kobiety musiały zmierzyć się z falą krytyki i oskarżeń, jakie kierowano pod ich adresem. W szczególności z kraju, z którego pochodzi modelka. W Sudanie małżeństwa tej samej płci są zakazane konstytucyjnie i podlegają karze więzienia. Miłość okazała się silniejsza, a teraz kobiety wzięły udział w pięknej sesji zdjęciowej dla brytyjskiego wydania magazynu Elle.

Zdjęcie, które zostało wybrane jako okładka Elle najlepiej oddaje wszystko to, co kryje się pod hasłem siły kobiet. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w to ponadczasowe dzieło sztuki – napisała na swoim Instagramie Aweng.

Modelka głośno podkreśla jak ważna jest troska o zdrowie psychiczne. Po załamaniu nerwowym, Aweng trafiła do szpitala psychiatrycznego. Z powodu homofobii i napiętnowania, które napływało głównie z jej rodzimego kraju, kobieta chciała odebrać sobie życie.

Teraz znów jest w pełni sił, ma odwagę walczyć i dzielić się swoimi doświadczeniami. W najnowszym wywiadzie opowiada o solidarności, wsparciu i prawie do miłości, które jest równe dla wszystkich.