Britney Spears odzyskała wolność i prawo do decydowania o swoim życiu. Od 12 listopada 2021 roku artystka jest wolna od kurateli swojego ojca. Członkowie ruchu #freebritney wspierali ją w trudnej walce z Jamesem Spearsem, który przez ponad dekadę sterował życiem piosenkarki i przejął całkowitą kontrolę nad jej finansami. Dzięki ruchowi społecznemu oraz pracy adwokata Britney Spears odzyskała prawo do samostanowienia o swojej przyszłości.

Aktorka z serialu „Stranger Things” powinna zrobić sobie operację plastyczną? Ten filmik na Tik Toku rozwścieczył fanów serialu

Komplikacje życiowe piosenkarki, trudna przeszłość i dorastanie w blasku fleszy stanowią inspirację do stworzenia filmu dokumentalnego. Wiele osób uważa, że rolę Britney powinna otrzymać Millie Bobby Brown. Młoda aktorka w jednym z wywiadów powiedziała, że wcielenie się w postać artystki byłoby dla niej wielkim wyzwaniem zawodowym.

Millie Bobby Brown podczas występu w programie The Drew Barrymore Show powiedziała, że jej marzeniem jest zagranie w filmie biograficznym. Jako przykład podała historię Britney Spears: pewnego dnia chciałabym zagrać realną osobę. Wybrałabym Britney Spears. Jej historia bardzo do mnie przemawia, to dorastanie na oczach całego świata. Gdy oglądam nagrania, wywiady i zdjęcia z czasów, gdy była młodsza, czuję, że dałabym radę opowiedzieć jej historię w odpowiedni sposób – i tylko jej.

Pomysł dotyczący stworzenia filmu biograficznego nie spodobał się Britney Spears. Artystka odniosła się do doniesień na temat przeniesienia jej historii na ekran filmowy w jednym z instagramowych wpisów. Słyszałam, że niektórzy chcą, by powstał film o moim życiu… Ludzie, ja jeszcze nie umarłam! Choć wydaje się cholernie oczywiste, że woleliby widzieć mnie martwą. Wiele osób rozumie reakcję Britney i tłumaczy, że jej oburzenie może być wynikiem traumatycznych przeżyć, których doświadczyła ze strony najbliższej rodziny.

Pojawiają się także głosy sugerujące, że wypowiedź Britney jest bezpośrednią odpowiedzią na wywiad, którego niedawno udzieliła Millie Bobby Brown. Chociaż młoda aktorka nie chciała urazić piosenkarki, Britney mogło nie spodobać się to, że dyskutuje się o projekcie filmowym, który ma dotyczyć jej osobistych przeżyć i trudnej przeszłości. Zamiast spekulować kto mógłby zagrać Britney, najpierw należałoby zapytać jej o to, co sądzi o takim pomyśle.