Nowy rok to nowe plany i postanowienia – dieta, karnet na siłownię, więcej książek, nauka nowego języka. Styczeń może być najbardziej męczącym miesiącem w roku, a zwłaszcza dlatego, że wszyscy znajomi próbują dowieźć za pośrednictwem swoich kont w mediach społecznościowych, że w nowym roku zupełnie przeorganizują swoje życie. Aby nie popaść w pułapkę planowania najlepiej jest zacząć od małych kroków.

Wejdźmy w Nowy Rok z dużą dawką optymizmu, życzliwością dla siebie i innych. Oto kilka drobnych zmian, których wprowadzenie nie będzie męczące, a może przynieść wiele radości. Zapomnijmy o wielkich wyzwaniach, poczuciu obowiązku i presji, by osiągnąć wszystkie założenia w jak najkrótszym czasie, a za chwilę postawić sobie kolejny trudy cel.

Chodzi o to, by rozpocząć nowy rok z uśmiechem na twarzy i skupić się na realnym osiąganiu celów krok po kroku, zwiększając swoją produktywność i chęci do działania.

ZOBACZ TEŻ: Początek roku będzie wyjątkowo udany dla osób spod tych znaków zodiaku!

zrób zdjęcie

Nie musisz od razu zapisywać się na kurs fotograficzny albo kupować nową lustrzankę. Po prostu wyjmij swój telefon, kiedy zauważysz coś intrygującego, inspirującego lub inną drobną rzecz, która sprawi, że się uśmiechniesz. Wydrukuj zdjęcie i opraw je w ramkę.

dzień dla siebie

Całodniowe leniuchowanie to coś, co od czasu do czasu przydaje się każdemu. Nie przejmuj się zasadami i zostań w piżamie przez cały dzień. Jedz to, na co przyjdzie Ci ochota i na chwilę zapomnij o dietach. Włącz ulubiony serial albo zrób sobie filmowy seans.

zadzwoń do przyjaciela

Masz dobrego przyjaciela z którym nadal utrzymujesz kontakt, mimo że już dawno nie mieszkacie blisko siebie? Pewnie wysyłacie sobie wiadomości, ale czy pamiętasz w ogóle jak brzmi jego głos? Oczywiście odległość sprawia, że trudno będzie umówić spotkanie, ale nadrabianie zaległości przez telefon to też dobra myśl.

ZOBACZ TEŻ: POSTANOWIENIA NOWOROCZNE REDAKCJI ZEBERKA.PL. CZEGO SOBIE ŻYCZYMY W 2019 ROKU?

odłóż telefon

Po wykonaniu tego połączenia, odłóż telefon. Nie musisz w pełni angażować się w cyfrowy detoks ani żadne inne działania pod presją. Po prostu odstaw go na bok wieczorem i nie sprawdzaj kolejnych powiadomień. Zamień to na książkę, do której zbierasz się już od kilku tygodni.

spędź dzień ze sobą

Spotkania z przyjaciółmi to świetna sprawa, ale pamiętasz jeszcze dzień, który poświęciłaś tylko sobie? Możesz pójść na spacer, oglądać telewizję, słuchać muzyki, chodzić w takim tempie w jakim chcesz i gdzie chcesz.

stwórz listę ulubionych utworów

Spróbuj znaleźć kilka minut na tę przyjemną czynność i ułóż listę odtwarzania swoich ulubionych kawałków. W dłuższej perspektywie pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu, bo nie będziesz musiała kolejny raz szukać tej jednej piosenki, która kiedyś wpadła Ci w ucho.

rozluźnij się

A teraz wykorzystaj tę playlistę i zacznij tańczyć!

Radosna wersja samego siebie brzmi całkiem nieźle? 🙂 To chyba dobry punkt wyjścia do kolejnych miesięcy nowego roku.