Bronzer to jeden z tych kosmetyków, które na stałe zagościły w kobiecych kosmetyczkach, oprócz rozświetlacza i kredki do brwi jest przydatny niemal codziennie. A zwłaszcza w zimowe dni, kiedy słońca coraz mniej, bronzer idealnie imituje opaleniznę, dzięki czemu możemy wyglądać tak jakbyśmy dopiero przed chwilą wróciły z tropików. Ale jak to bywa z opalenizną – można szybko przesadzić i to samo dotyczy bronzerów.

ZOBACZ TEŻ: Z TYMI KOSMETYKAMI KONTUROWANIE TWARZY ZROBISZ BEZ PROBLEMU I BEZ PLAM[PRZEGLĄD]

Pierwsza zasada, która rządzi bronzerami jest taka sama jak w przypadku podkładów i pudrów – trzeba znaleźć odcień idealny, który będzie pasował do karnacji. Najlepiej jest, kiedy bronzer jest jeden lub dwa odcienie ciemniejszy od skóry – taki kontrast w zupełności wystarczy.

Najlepszym sposobem na aplikację kremowych i sypkich formuł jest duży, ścięty pędzel. Dopasowuje się do kształtu twarzy tworząc naturalnie wyglądającą smugę. Wyszczupla kości policzkowe, dodaje koloru i ładnie definiuje rysy twarzy, a przede wszystkim jest łatwy w aplikacji.

Dla osób, które preferują płynna konsystencję lepszym sposobem będzie użycie pędzla i beautyblendera. Makijażysta gwiazd Allan Avendano sugeruje, by wtopić kilka kropel bronzera w beautybelnder i dopiero w takiej formie nakładać na skórę twarzy. Jeśli nie chcesz widzieć wyraźnie zdefiniowanej linii, to najlepszy sposób .

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO TEJ ZIMY POWINNAŚ ZAMIENIĆ PUDROWY BRONZER NA KREMOWY?

Najczęstsza pułapką, szczególnie na początku przygody z bronzerem, jest nakładanie go w zbyt dużych ilościach. Avendano radzi, by nałożyć niewielką ilość i sprawdzić efekt w świetle dziennym, dopiero wtedy w razie potrzeby można zaaplikować kolejną warstwę. Kolejna porada jaką się dzieli dotyczy techniki nakładania. Sekretem jest wykonywanie ruchów w kształcie liczby 3 – począwszy od czoła, następnie przechodząc do kości policzkowych i kończąc na brodzie. Kiedy bronzer trafi w te trzy punkty – twarz od razu zyskuje ładny kontur i koloryt.

A oto nasze propozycje bronzerów, które wyglądają jak pocałunek słońca, nawet w trakcie zimy!

Ecocera Bronzer prasowany Thai
Boisz się plam i smug? Oto najlepszy sposób na aplikację bronzerów!

Benefit Comsetics Hoola Lite Delikatny puder brązujący do twarzy
Boisz się plam i smug? Oto najlepszy sposób na aplikację bronzerów!

Smashbox The Cali Contour Palette Paletka do konturowania
Boisz się plam i smug? Oto najlepszy sposób na aplikację bronzerów!