Konturowanie twarzy jest obecnie bardzo popularne i raczej nieprędko odejdzie do lamusa. W związku z tym warto wyciągnąć z tej techniki jak najwięcej tak, aby jak najlepiej podkreślić zalety swojej twarzy. Nikt nie jest idealny, ale dobra wiadomość jest taka, że błędy można wyłapać i pozbyć się ich jak najszybciej. Oto 6 najczęściej popełnianych przez Polki błędów w konturowaniu twarzy!

ZOBACZ TEŻ: PALETA DO KONTUROWANIA OD SMASHBOX DOPIERO TRAFIŁA DO SPRZEDAŻY, A JUŻ…

1. Nakładanie produktu do konturowania za wysoko bądź za nisko
Każda z nas ma inny kształt twarzy oraz oczu, inaczej też układają się nasze kości policzkowe. To wszystko razem definiuje, gdzie dokładnie powinna przebiegać linia konturowania. W idealnym świecie jest to wzdłuż lub pod kością policzkową. I oczywiście prawidłowo roztarty.

2. Zapominanie o innych miejscach do konturowania
Policzki to nie jedyne miejsce, w którym powinien pojawić się dobrze rozblendowany produkt do konturowania. Powinien również pojawić się w odpowiednich proporcjach na czole oraz przy żuchwie. UWAGA! W tych dwóch miejscach bardzo łatwo o plamy zatem warto ćwiczyć tę technikę zanim wyjdzie się z domu.

ZOBACZ TEŻ: Tysiące dziewczyn z całego świata chcą wyglądać jak CLOWN! Po co to robią?

3. Zbyt wiele produktu
O plamy od brązera jest bardzo łatwo, dlatego warto sprawdzić swój makijaż przed wyjściem z domu w naturalnym świetle. W ten sposób upewnisz się, że nie będziesz wytykana palcami na przystanku autobusowym.

4. Zła kondycja skóry
To niestety domena Polek i przyznają to wszystkie makijażystki. A przecież dbanie o skórę twarzy to podstawa dobrego makijażu! No i inwestycja na lata, w końcu twarz zostaje z Tobą na zawsze.

5. Wybieranie zbyt ciepłych odcieni produktu do konturowania
Makijażystki polecają na początek bardziej „chłodne” odcienie produktów do konturowania, ze względu na to, że te bardziej ciepłe są przeznaczone dla ciemniejszych odcieni skóry. Dla śniadych Polek zdecydowanie lepiej sprawdzi się zimny brąz.

6. Konturowanie na mokro bez doświadczenia
Produkty do konturowania to naprawdę poważny krok w makijażu, a konturowanie na mokro to już w ogóle wyższa szkoła jazdy. Upewnij się, że znasz dobrze swoją twarz i wiesz, jak odpowiednio konturować twarz, zanim sięgniesz po takie produkty.

ZOBACZ TEŻ: NATALIA SIWIEC POKAZUJE SWOJE ULUBIONE PRODUKTY DO KONTUROWANIA TWARZY (FOTO)

A Wy, jak zaczynałyście swoją przygodę z konturowaniem?