Z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości, który przypada na 4 lipca, przed Kopcem Kościuszki w Krakowie zorganizowany został wyjątkowy koncert, w którym udział wzięła Blanka i zespół U.S. Naval Forces Europe and Africa Band.

Blanka Lipińska została zdiagnozowana na ADHD. „Poczułam ogromną ulgę”

Blanka zagrała koncert z amerykańskimi żołnierzami

Na specjalnie przygotowanej przez radio RMF FM na tę wyjątkową okazję scenie stanęła ośmioosobowa reprezentacyjna orkiestra U.S. Naval Forces Europe and Africa Band. Z amerykańską flagą powiewającą na w tle na Kopcu Kościuszki wykonali hymn USA „Gwieździsty Sztandar”. Później, już wspólnie z Blanką, zaśpiewali i zagrali jeszcze dwa utwory: cover piosenki Miley Cyrus „Flowers” i przebój Blanki „Rodeo”.

Zespół U.S. Naval Forces Europe and Africa Band, który jest wizytówką amerykańskiej marynarki wojennej, nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego. Ich repertuar jest tak zróżnicowany jak obszar, na którym działają. Od najnowszych hitów z list przebojów, przez r’n’b, rock and roll, jazz, muzykę klasyczną, po utwory o charakterze wojskowym i ceremonialnym — zespół potrafi dostosować swoje brzmienie do każdego wydarzenia i publiczności.

Amerykański Dzień Niepodległości – 4 lipca

4 lipca to data wyjątkowa dla każdego Amerykanina. To Dzień Niepodległości, święto państwowe obchodzone z wielkim rozmachem na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jest to czas, kiedy Amerykanie świętują rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości w 1776 roku, co stanowiło początek nowego rozdziału w historii narodu.

Jednym z najbardziej spektakularnych i wyczekiwanych elementów święta są pokazy sztucznych ogni. Po zmierzchu, niebo nad wieloma miastami USA rozświetla się tysiącami barwnych świateł, tworząc niezapomniane widowisko.

Materiał prasowy