Właśnie opracowano pierwszy biologiczny wypełniacz na bazie cukru – Algenes to nowość na rynku medycyny estetycznej, która może spowodować sporo zamieszania. Jest to bowiem alternatywa dla tradycyjnych wypełniaczy z kwasem hialuronowym.

Badania nad nowym rodzajem wypełniacza trwały ponad 10 lat. Teraz nadszedł czas, by wprowadzić nowy produkt na rynek. Oznacza to, że w końcu pojawiła się konkurencja dla botoksu i wypełniaczy z kwasem hialuronowym.

ZOBACZ TEŻ: PIELĘGNACJA SKÓRY NABIERA NOWEGO ZNACZENIA! BŁYSKAWICZNY EFEKT SZKLANEJ CERY!

Niedawno w Rzymie odbyła się promocja Algeness, na której był on reklamowany jako skuteczny wypełniacz zmarszczek. Nowy produkt ma optymalizować rysy twarzy, a jego działanie jest całkowicie bezpieczne dla skóry. Algeness nie zawiera rozpuszczalników i substancji syntetycznych.

To, co wyróżnia ten produkt to również jego trwałość – jego działanie utrzymuje się przez rok, a następnie jest wchłaniane przez organizm. Wypełniacza nie trzeba usuwać.

ZOBACZ TEŻ: BOTOKS NA WŁOSY – CZY TO W OGÓLE MOŻLIWE?!

Dermatolodzy ostrzegają jednak przed konsekwencją źle przeprowadzonego zabiegu – należy pamiętać o tym, że każdy wykonany zastrzyk nie może zostać odwrócony.

Co wy na to?