Wygląda na to, że Billie Eilish jest na dobrej drodze do uzyskania statusu ikony wśród światowych artystów. 8 lutego siedmiokrotna laureatka nagrody Grammy zdobyła swoją pierwszą w historii nominację do Oscara za piosenkę „No Time to Die”, która pojawiła się w filmie o Jamesie Bondzie z 2021 roku. To także pierwsza nominacja do Oscara dla brata Eilish, Finneasa, współautora utworu.

Billie Eilish nominowana do Oscara za utwór „No Time to Die”

Zaledwie kilka godzin po nominacji Eilish zareagowała na swoją pierwszą w historii nominację do Oscara. „nominacja do OSCARA 😭😭😭 BARDZO dziękuję @theacademy za tę nominację! Napisanie piosenki do filmu @007 było absolutnym spełnieniem marzeń i jestem bardzo zaszczycona, że została ona nominowana. Szczytowe doświadczenie życiowe. DZIĘKUJĘ !!!”

Billie Eilish wróciła do czarnych włosów

Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19, „No Time to Die” został wydany półtora roku przed towarzyszącym mu filmem. W lutym 2020 roku rodzeństwo omówiło tworzenie „No Time to Die” w wywiadzie dla „Rolling Stone”. „Napisaliśmy i nagraliśmy piosenkę do Bonda w autokarze w Teksasie”, powiedział Finneas. „Nagrywaliśmy pewne piosenki na album w pokojach hotelowych. Wiesz, to zawsze była nasza filozofia: nie pozwalać, by miejsce, w którym się znajdujemy, przeszkadzało w tworzeniu świetnej muzyki”.

Eilish podzieliła się również informacją o tym, że stworzenie piosenki do filmu o Jamesie Bondzie było na muzycznej liście życzeń pary już od lat. „No Time to Die” zdobyła już nagrodę Grammy za najlepszą piosenkę napisaną dla mediów wizualnych, a także Złoty Glob za najlepszą piosenkę oryginalną. Dziewięćdziesiąte czwarte rozdanie Oscarów odbędzie się 27 marca. W międzyczasie sprawdź pełną listę nominowanych do Oscara.

To już oficjalne. Polski film ma szansę na Oscara!

Sonda

Billie Eilish ma czarne włosy

W którym kolorze włosów lubisz Billie Eilish najbardziej?