Internet to niekończące się źródło rozrywki i informacji. Każdego dnia w social mediach pojawia się ponad 500 mln zdjęć. To ogromna liczba nowych informacji, które my jako ludzie korzystający z platform społecznościowych przetwarzamy. Wśród masy zdjęć, filmów i wpisów są jednak te które, docierają do większej publiczności, zyskując przy tym ogromną oglądalność. Stając się przy tym trendem, czyli na przykład beżową flagą.

Które social media uzależniają najbardziej? Nastolatkowie wskazali bez wahania

Tik Tok to aplikacja, która zdecydowanie różni się od Facebooka czy Instagrama. Znajdziemy tam krótkie, ale zazwyczaj dynamiczne filmiki, które są chętnie oglądane zwłaszcza przez młode osoby. Dzięki temu to właśnie aplikacją z największym zaangażowaniem użytkowników. Właśnie tam powstaje  najwięcej trendów. I właśnie na TikToku narodziła się nazwa beżowe flagi (z ang. beige flag). Istnieją już tzw. czerwone flagi (z ang. red flag). Wiele osób wie, że to cechy negatywne,  odpychające. Przeciwieństwem czerwonych flag są tzw. zielone flagi (z ang. green flag), to właśnie te pozytywne cechy, stawiające nas w dobrym świetle.

Czym są zatem beżowe flagi?

Nie jest to ani dobra, ani zła cecha lub zachowanie, czyli ani tzw. red flag lub green flag. Jest to coś pomiędzy. To dziwny nawyk, który często na pierwszy rzut oka jest zupełnie niezrozumiały dla otoczenia. Każdy z nas ma kuriozalne przyzwyczajenia i na co dzień nie myślimy o tym, że dla innych może być to niezrozumiałe albo po prostu dziwne. Nie zastanawiamy się nad ich skutkami. Często są to właśnie cechy czy zachowania, które nas wyróżniają wśród innych i stają się naszym znakiem rozpoznawczym. Przykładów beżowych flag jest wiele. Oto kilka z nich pochodzących prosto z TikToka:

@zuziajanu

tak jest #fypシ #viral #foryoupage #besties #beigeflag #trend

♬ Summer Background Jazz – Jazz Background Vibes

@julia.stasiulewicz

#beżowaflaga #flaga #trend #dlaciebie #beigeflag

♬ Summer Background Jazz – Jazz Background Vibes

@julia.stasiulewicz

#beżowaflaga #flaga #trend #dlaciebie #beigeflag

♬ Summer Background Jazz – Jazz Background Vibes

Pomimo tych małych zachowań, które czasem są źle postrzegane, nie powinniśmy ich zmieniać. To pewien sposób wyrażania jednostki. Nie każdemu musi się on podobać. Jakie są twoje beżowe flagi?

Jak poprawić sobie humor? 5 sprawdzonych trików, dzięki którym od razu poczujesz się lepiej

Sonda

Trend TikTok

Wykorzystujesz triki makijażowe z TikToka?