Pływanie jest świetną formą treningu, który pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Nie obciąża stawów, dlatego jest to świetny sposób na spalanie kalorii dla osób, które mają problemy ze stawami. Dodatkowo łączy w sobie trening oporowy, jest dużo przyjemniejsze i poprawia nie tylko naszą sylwetkę, ale również zdrowie. Oto korzyści, jakie niesie pływanie!

1. Pływanie spala bardzo dużo kalorii

Czy wiesz, że pływanie przez godzinę spala od 500 do 750 kalorii? Oczywiście wszystko zależy od wagi, sposobu odżywania czy intensywności pływania. Jedno jest pewne, pływając możesz schudnąć!

Maffashion weszła do basenu w peruce (FOTO)

2. Pływanie zapewnia Ci trening oporowy

Pływanie wspaniale wpływa na pracę naszego serca i jest pewnego rodzaju treningiem sercowo-naczyniowym, tak samo jak bieganie czy jazda na rowerze. Woda dodatkowo sprawia, że zaliczasz w tym samym czasie trening oporowy. To dodatkowe wyzwanie, które pomaga w realizacji celów związanych z utratą wagi.

3. Spróbuj stylu motylkowego, aby wzmocnić trening

Pływanie na motylka to najcięższy styl, który jednocześnie spala najwięcej kalorii. W ciągu godziny spalisz nawet 750 kalorii. Tutaj jednak bardzo ważna jest poprawność pływania oraz intensywność treningu.

Ekspresowa dieta Dody. To, ile teraz waży szokuje nawet jej fanów

4. Bieganie w basenie pozytywnie wpływa na mięśnie

Opór jaki zapewnia nam woda sprawia, że w ciągu godziny biegania możemy spalić ok. 600 kalorii. Bieg w wodzie pomaga wzmocnić mięśnie, przez co bieganie na lądzie będzie dla Ciebie dużo łatwiejsze.

5. Pływanie pomaga w korygowaniu wad postawy

Nie ma nic lepszego w tym przypadku niż pływanie. W wodzie nasze ciało odciąża się, rozluźnia, a nasz organizm zostaje pobudzony.