Starty w połowie dnia podkład to jeden z najgorszych widoków i coś, co automatycznie psuje cały makijaż, niezależnie od tego, jak dokładnie mamy umalowane oczy czy usta. Dlatego jeśli dnie spędzasz intensywnie i nie masz czasu na poprawki, polecamy Ci 5 podkładów, które wytrzymają na twarzy długo w niezmienionym stanie.

Czytaj więcej: 8 najlepszych kryjących podkładów

Bardzo trwały podkład - mamy 5 typów!
Estee Lauder Double Wear

Nie zmienia koloru, nie ściera się, mocno kryje i matuje. Wytrzyma cały dzień bez poprawek.Drogi, ale zdecydowanie wart swojej ceny – w zależności od drogerii można go kupić już za ok. 135 zł.

Bardzo trwały podkład - mamy 5 typów!
Shiseido Sun Protection Liquid Foundation

Teoretycznie jest to produkt przeznaczony do stosowania latem, ale polubią go wszystkie z nas, które preferują podkłady ultralekkie. Nie ściera się, jest dostępny w dużej palecie kolorów i ma naprawdę właściwości wodoodporne.

Cena: ok. 130 zł

Bardzo trwały podkład - mamy 5 typów!
Rimmel Lasting Finish 25h

Bardzo przystępny cenowo, ale stosunek jakości do ceny pozostaje zadowalający. Podkład nieźle kryje i choć potrafi podkreślać miejsca problematyczne (np. suche skórki wokół nosa), wygląda dość naturalnie. Dodatek nawilżającego serum jest wyczuwalny, ale być może też przez to podkład daje satynowe, a nie matowe wykończenie. Podstawową funkcję jednak spełnia, to znaczy utrzymuje się na twarzy do kilkunastu godzin bez zmian. 25? Tyle nie ryzykowałyśmy.

Bardzo trwały podkład - mamy 5 typów!
Max Factor Lasting Performance

Podkładowy klasyk, bestseller drogerii od wielu, wielu lat. Nie ściera się, bardzo mocno kryje i długo zapewnia mat na twarzy. Jeden z najbardziej trwałych podkładów dostępnych na rynku. Niestety, nieco zmienia kolor w ciągu dnia.

Cena: ok. 45 zł

Bardzo trwały podkład - mamy 5 typów!
Revlon, ColorStay, Makeup with SoftFlex

Trwały, a zarazem bardzo lekki podkład do cery tłustej, mieszanej i normalnej. Nie zmienia koloru w ciągu dnia, bardzo dobrze kryje i wygląda naturalnie. Do wyboru jest wiele odcieni – można dobrać coś nawet dla bardzo jasnej cery.

Cena: ok. 69 zł