Styl lalki Barbie opanował lato 2022. Czołowe gwiazdy show-biznesu zaczęły chętniej sięgać po słodki i dziewczęcy róż. A to wszystko w rytmie znanej piosenki zespołu Aqua – „Barbie Girl”. Poznaj barbiecore. Kultowa zabawka produkowana przez firmę Mattel od lat inspiruje projektantów, artystów czy osobistości popkultury. Teraz estetyka barbiecore wraca, między innymi za sprawą… filmu.

W tym kolorze włosów Margot Robbie zupełnie nie przypomina siebie. Totalna odmiana

Lalka Barbie znów inspiruje! Czym jest barbiecore?

Stworzona przez Ruth Handler w 1958 roku Barbie do dzisiaj jest najpopularniejszą lalką na świecie. Jej pełne nazwisko to Barbara Millicent Roberts. Od początku była inspiracją dla wielu ludzi. Nie inaczej było w przypadku świata mody, gdzie powstają kolekcje na wzór Barbie, będącej cały czas ikoną kultury masowej.

To właśnie tegoroczne lato zostało zdominowane przez wszechobecny słodki róż, który przez lata były postrzegano jako dziecięcy i czasami wręcz kiczowaty. Okazuje się, że barbiecore podbił światowe salony. Jedną z przyczyn może być film pod tytułem „Barbie” w reżyserii Grety Gerwig. Jego premiera zaplanowana jest na 2023 roku. Tytułową rolę gra Margot Robbie, a jej partnerem – „Kenem” jest Ryan Gosling.

Produkcja już wzbudziła duże zainteresowanie i ponowne zamiłowanie do różu, a barbiecore wkradł się do stylizacji największych gwiazd jak choćby Kim Kardashian, Megan Fox czy Anne Hathaway.

Świat przez różowe okulary

Róż, który dla wielu osób przez lata kojarzył się z kiczem, jest teraz przez gwiazdy show-biznesu najchętniej wybieranym kolorem. Film „Barbie” dopiero za rok, jednak już wszyscy zaczynają stylizować się w duchu barbiecore.

Kolor ten ma być wybierany świadomie, a zdjęcia z planu „Barbie” na którym widać Margot i Goslinga w neonowych odcieniach przypominają, że czasami warto spojrzeć na świat przez różowe okulary. W końcu „life in plastic, it’s fantastic”.