Balsamy linii Summer Slim firmy Soraya łącza nawilżanie z działaniem ujędrniającym i wyszczuplającym. Zawartość kofeiny sprawia, że preparaty stymulują przemianę materii i spalanie tłuszczu. Pozostałe składniki (kiełki pszenicy, aloes) mają odżywić skórę i ją nawilżyć.

Czy faktycznie stosowanie tego typu preparatów daje widoczne efekty? Jak się mają zapewnienia producenta do rzeczywistych skutków kuracji – na przykład jeśli chodzi o redukcję cellulitu?

Jeśli macie doświadczenie w stosowaniu tych lub podobnych kosmetyków ujędrniających, podzielcie się z nami swoją opinią.

Balsam brązująco-ujędrniający

Orzech włoski + ujędrniająca kigelia afrykańska

Balsam o podwójnym działaniu. Jego składniki brązują skórę i ujędrniają ciało. Kigelia afrykańska wchodząca w skład kosmetyku ma ujędrniać, napinać i przeciwdziałać wiotczeniu skóry.

Balsam regenerujący

Kiełki pszenicy + kofeina

Zadaniem tego kosmetyku jest regeneracja skóry oraz redukcja tkanki tłuszczowej. Zawarty w balsamie ekstrakt z kiełków pszenicy odbudowuje, odżywia, ujędrnia i wygładza skórę. Kofeina wysmukla sylwetkę, wpływa też na zmniejszenie cellulitu.

Balsam ujędrniający

Biała herbata + kofeina

Balsam ujędrnia oraz ma działanie redukujące tkankę tłuszczową. Ekstrakt z białej herbaty nawilża, nadaje gładkość i ujędrnia. Kofeina stymuluje przemianę materii i spalanie tłuszczu.

Balsam wyszczuplająco – antycellulitowy

Zielona kawa + kofeina

Producent zapewnia, że preparat jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu objawów cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej. Zawarta w balsamie kofeina ma redukować zaokrąglenia i poprawić jędrność ciała.

Balsam nawilżający

Aloes + kofeina

Preparat nawilża, a dodatkowo – dzięki zawartości kofeiny – wpływa na zredukowanie tkanki tłuszczowej. Aloes zawarty w balsamie likwiduje suchość i szorstkość skóry, łagodzi podrażnienia.