Obok odpowiedniej pielęgnacji i diety, sen odgrywa istotną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji i promiennego wyglądu. Potwierdzają to niedawno przeprowadzane badania, dzięki którym naukowcy odkryli, jaka jest najlepsza pora na sen i piękny wygląd rano.

Firma Sealy UK postanowiła przeprowadzić badania, by dowiedzieć się więcej na temat nawyków związanych ze snem. Badania miały także odkryć prawidłowość pomiędzy wypoczynkiem a wyglądem fizycznym.

Niesamowita metamorfoza Adele. Piosenkarka pochwaliła się nową figurą

Jaka jest najlepsza pora na sen?

Ponad połowa osób biorących udział w badaniu przyznała, że wygląd fizyczny jest w dużej mierze uzależniony od jakości i długości snu. Oprócz tego większość osób zadeklarowało, że po odpowiednim wypoczynku ich skóra wydaje się jaśniejsza, przebarwienia są mniej widoczne, a oczy są większe i jaśniejsze niż zwykle.

Nowy wiosenny trend dla brunetek. Koloryzacja „Louis Vuitton” coraz bardziej popularna

Badanie dowiodło również, że istnieje określona godzina, która jest najlepsza, by osiągnąć w pełni pozytywne wyniki. Optymalny czas na sen powinien rozpocząć się o godzinie 21:45, a pobudka powinna nastąpić o 6:55.

Kobiety masowo udają się do chirurga, aby zlikwidować pewien syndrom twarzy

Neil Robinson, ekspert, który brał udział w badaniu stwierdził: Wielu z nas stara się wyglądać dobrze, wydając na to duże sumy pieniędzy. Wydaje się jednak, że często zapominamy o tym, że aby osiągnąć lepszą kondycję skóry wystarczy skupić się na jakości naszego snu.

Wiele osób doceniło działanie snu, jako jednego z czynników, który wpływa na ogólne samopoczucie i lepszy wygląd. W ogólnym zestawieniu sen zajmował drugie miejsce, wyprzedzając nawet ćwiczenia, makijaż i pielęgnację. Na pierwszym miejscu decydujących składników znalazła się dieta.