Myślałyście, że klej do powiek był dziwny?

Serwis eBay to prawdziwa kopalnia cudów, w tym także niesamowitych urodowych wynalazków. Niektóre zdają się być po prostu niepotrzebnym, lekko kuriozalnym gadżetem, a na inne aż strach patrzeć.

Co je łączy? Wszystkie reklamowane są przez sprzedawców jako najnowszy japoński wynalazek, ale wysyłane są już nie z Japonii, a z Chin czy Hongkongu. Rzadko też którykolwiek z nich osiąga cenę wyższą niż 2$. Mówi samo za siebie?

Poniżej znajdziecie małą galerię „poprawiających urodę” rozmaitości.


Klips wyszczuplający nos. Podobno wystarczy nosić go przez 15 minut dziennie, aby uzyskać węższy, bardziej „europejski” nos. Po ilu latach stosowania widoczne są efekty niestety nie napisano.


Maseczka silikonowa na usta. Ma odżywiać i poprawiać kondycję delikatnej skóry warg. Sposób użycia nie został opisany, więc raczej pozostaniemy przy balsamach.


Szablon do eyelinera. Wynalazek podobny do tak zwanego mascara guard. Czy to nie jest przypadkiem utrudnianie sobie życia?


Ochraniacz na grzywkę. Żeby nie przeszkadzała na przykład przy nakładaniu makijażu. Zdaje się, że to ulepszona wersja opaski do włosów. O wsuwkach już nie wspomnimy.


Klips na powiekę. Zdecydowanie najbardziej przerażający ze wszystkich prezentowanych tu wynalazków. Klips na pomóc w pozbyciu się fałdy mongolskiej i umożliwić uzyskanie większych oczu i widocznego załamania powieki bez wykonywania operacji czy podklejania powiek. Sprzedawcy informują, że klips należy nosić przez 5 minut dziennie, aby uzyskać permanentny rezultat. Producent niestety nie refunduje protezy oka.


Wałek do twarzy. To jeden z cudownych przyrządów mających opóźnić proces wiotczenia skóry twarzy. Ten podobno jest wyjątkowy i oprócz ujędrniania także wyszczupla.


Ochraniacz na świeżo pomalowane paznokcie. Nie rozumiemy tylko jednego: przed czym on ma ochraniać? Bo z takim „kaskiem” na palcu raczej nie da się wykonać nawet najprostszej domowej pracy. Może się jednak okazać przydatny przy malowaniu paznokci podczas burzy piaskowej.


Nakładka usuwająca zaskórniki. Większość takich przyrządów po prostu nie działa. Podrażnienie skóry mamy za to jak w banku.


Krem rozjaśniający do ust, sutków i pachwin. Dobrze, że skład napisano po chińsku…


Nakładki na paluchy o działaniu wyszczuplającym. Magnetyczne guzki na nakładkach ponoć wykonują masaż, który ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów. Proszę Państwa – dieta cud w cenie jednego dolara!


Opaska pochłaniająca pot spod pach. Widać antyperspiranty to przeżytek…


Gąbka peelingująca do zębów. Tak, dobrze czytacie. My radzilibyśmy takie zabiegi pozostawić dentystom.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu eBay.Com