To już 28. edycja kalendarza, w którym australijscy strażacy pozują… bez mundurów. Od początku działalności udało im się już zebrać ponad trzy miliony dolarów.

Czy 30 minut jazdy na rowerze dziennie wystarczy, aby schudnąć? Eksperci mówią tak i nie

Australijscy strażacy wydają charytatywny kalendarz

Pomysł na kalendarz „The Australian Firefighters Calendar” narodził się w 1993 roku. Od początku głównym celem była pomoc najbardziej potrzebującym. Co roku strażacy pozują bez mundurów np. ze szczeniakami do adopcji.

Zebrane środki przekazywane są dla Fundacji Dziecięcego Szpitala, która współpracuje z Queensland Children’s Hospital. Chodzi o wspieranie najmłodszych pacjentów z poparzeniami. Po czasie australijscy strażacy dzięki corocznemu kalendarzowi zaczęli również pomagać innym organizacjom.

Szczytny cel na Antypodach

Charytatywny kalendarz dystrybuowany jest w ponad 100 krajach na całym świecie – także w Polsce.  W tym roku strażacy wypuścili projekt w trzech różnych wersjach: ze zwierzętami z tamtejszego ZOO, bez mundurów strażackich i ze szczeniakami do adopcji. Od samego początku kalendarz na rok 2022 stał się prawdziwym hitem internetu.

Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane dziewięciu organizacjom, zajmującym się między innymi: australijskimi zwierzętami, które ucierpiały w tegorocznych pożarach – w tym populacją koali czy edukacją dzieci i młodzieży oraz kobietami będącymi ofiarami przemocy.

Cena kalendarza wynosi 22 AUD [dolary australijskie].