Biografia Anny Wintour zawiera ciekawy wątek na temat powieści oraz filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. Redaktorka naczelna magazynu „Vogue” ujawniła, że do tej pory nie wie, która z jej asystentek napisała powieść, która następnie trafiła na ekrany.

Amy Odell autorka książki „Anna: Biografia”, opisała, co wydarzyło się, gdy popularna redaktorka mody próbowała przypomnieć sobie, kto dla niej pracował. „21 maja 2002 roku Women’s Wear Daily doniósł, że „Diabeł ubiera się u Prady” sprzedał Doubleday za 250 000 dolarów. Kiedy Anna dowiedziała się o książce, powiedziała redaktorowi zarządzającemu, że nie pamięta, kim jest ta dziewczyna”.

Anna Wintour w kontrowersyjnym płaszczu Prady

Biografia odnotowała, że Wintour poszła na prywatny pokaz „Diabeł ubiera się u Prady”, który miał miejsce w teatrze w Nowym Jorku w 2006 roku. Wintour podobno uczestniczyła w pokazie w stylizacji, która w całości składała się z elementów Prady. Reżyser David Frankel rzekomo podsłuchał córkę Wintour, Bee Shaffer, mówiącą swojej mamie, że film „naprawdę dobrze” odwzorowuje jej postać.

Autorką książki „Diabeł ubiera się u Prady” jest Lauren Weisberger.  W 1999 roku ukończyła Cornell University i przez prawie rok miała być asystentką szefowej amerykańskiej edycji magazynu  „Vogue”, Anny Wintour. Przedstawiciel Vogue w oświadczeniu dla Entertainment Weekly ujawnił, że biografia została „napisana bez udziału Anny i nie dano jej możliwości sprawdzenia czegokolwiek”.

Kuba Wojewódzki krytykowany za wywiad z polską Miss World. „Współczuję kilkudziesięciu minut odbierania ataków”