Zanieczyszczenie środowiska to realny problem, który narasta z dnia na dzień. Codziennie produkowanych są tony śmieci,  które następnie trafiają do mórz i oceanów, zagrażając życiu morskich zwierząt. Idea zero waste to alternatywa dla obojętności wobec ochrony środowiska. Każdy z nas ma realny wpływ na przyszłość naszej planety. Świadomość zmian i aktywne włączenie się do ruchu może przybierać różne formy – od zamiany plastiku na biodegradowalne opakowania, noszenie płóciennych toreb na zakupy, aż po zwyczajne korzystanie z koszy na śmieci.

Do wprowadzenia w życie drobnych zmian, które mają realny wpływ na planetę, apeluje Anja Rubik. Modelka wystąpiła w odważnej sesji zdjęciowej, która niesie za sobą ważne przesłanie i zwraca uwagę na kwestię zanieczyszczenia plaż mikro plastikiem. Zdjęcia mają pomóc w zwiększeniu świadomości tego jak ogromna jest skala problemu.

Victoria’s Secret zatrudniła pierwszą transpłciową modelkę

Modelka pozuje nago na plaży otoczona pustymi plastikowymi butelkami i folią. Sesja jest niezwykła, ponieważ nie są to zwyczajne akcesoria, a śmieci zebrane w ramach sprzątania plaży. Anja Rubik opublikowała zdjęcia na prywatnym instagramowym koncie.

Mikro plastik to wszystkie odpady z tworzyw sztucznych, włókna syntetyczne i inne drobne elementy. To realne zagrożenie dla morskich zwierząt, które często mylą je z pożywieniem. Mikroplastik jest też niebezpieczny dla ludzi, ponieważ jest obecny w owocach morza i rybach, które trafiają do naszych dań, a także w wodzie z kranu. Jakie jest ryzyko? Mikro plastik to groźne toksyczne substancje chemiczne, które mogą trafić do krwioobiegu i mózgu!

Feministyczny manifest Emily Ratajkowski. Depilacja nie musi być koniecznością

Modelka apeluje również o aktywną postawę w trakcie wypoczynku. Nawet jeśli śmieci wokoło nie należą do nas – wystarczy wyrzucić je do najbliższego kosza. Butelki, torebki, a nawet puste opakowania po jedzeniu i niedopalone papierosy – zaniesione w miejsce ich przeznaczenia mogą pomóc w uratowaniu zwierząt.