Angelina Jolie i Brad Pitt ponownie spotykają się w sądzie. Tym razem chodzi o… Château Miraval, zamek i winnicę położoną w miejscowości Correns w południowej Francji, gdzie prowadzili wspólną działalność.

Angelina Jolie ujawnia zdjęcia siniaków. Najnowszy raport FBI pogrąży Brada Pitta?

Aktorka pozywa laureata nagrody Oscara, za nadużycia jakich miał się dopuścić w ich winiarskim biznesie.

Angelina Jolie i Brad Pitt wracają na salę rozpraw. W tle miliony dolarów

Jeszcze kilka lat temu Brangelina, czyli Angelina Jolie i Brad Pitt byli główną parą Hollywood, która podbijała wielki świat show-biznesu. Choć od ich formalnego rozwodu minęło kilka lat [kwiecień 2019], ich sądowe potyczki wydają się nie mieć końca.

We wrześniu br. Pitt wystosował pozew przeciwko Jolie, w którym oskarżył ją o nielegalną sprzedaż swoich udziałów w winnicy Château Miraval, której byli właścicielami od 2008 roku. Aktorka pozbyła się udziałów na rzecz Stoli Group, rosyjskiej spółki produkującej alkohole. Pitt zażądał, by unieważniono warunki umowy oraz domagał się odszkodowania.

Teraz Angelina Jolie i Brad Pitt kolejny raz weszli na wojenną ścieżkę. Zdobywczyni Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Przerwana lekcja muzyki” wytoczyła pozew przeciwko byłemu mężowi o 250 milionów dolarów. Strona aktorki twierdzi, że miał robić wszystko, by przejąć pełną kontrolę nad spółką winiarską.

Brad Pitt oskarżony. Angelina Jolie bierze sprawy w swoje ręce

Prawnicy Nouvel LLC domagają się, by Pitt zapłacił Jolie sumę 250 mln dol. odszkodowania. Ma to być odpowiedź na ostatnie roszczenia aktora. W ten sposób gwiazdor chciał pozbawić aktorkę wszelkich zysków, które wypracowała ich firma Château Miraval.

Jego planem było, żeby Angelina Jolie nie zobaczyła z zysków ani grosza. W odwecie za wszczęte przez aktorkę postępowanie rozwodowe i przejęcie przez nią praw do opieki nad dziećmi Pitt rozpoczął wieloletnią kampanię, aby przejąć całkowitą kontrolę nad Château Miraval i przywłaszczyć sobie aktywa firmy dla osiągnięcia własnej korzyści — napisano w oświadczeniu.