„Seks w wielkim mieście” znów zawita na ekrany. Kultowa produkcja na podstawie bestsellerowej powieści Candace Bushnell, tym razem ujrzy światło dzienne w formie serialu „And Just Like That”. Pierwsze 10 odcinków pojawi się na platformie streamingowej HBO Max.

„Seks w wielkim mieście” – teaser kultowej produkcji trafił do sieci. Co wiemy o „And Just Like That”?

„Seks w wielkim mieście” kilka lat później. Zwiastun „And Just Like That”

„Seks w wielkim mieście” wraca jako kontynuacja pod tytułem „And Just Like That”. Kolejny raz zobaczymy paczkę przyjaciółek – Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), Mirandę Hobbes (Cynthia Nixon) i Charlotte York – w tej roli Kristin Davis. Zabraknie niestety Samanthy Jones, której postać odgrywała Kim Cattrall. Aktorka nie zdecydowała się dołączyć do obsady „And Just Like That”. W internecie właśnie pojawił się oficjalny zwiastun amerykańskiej produkcji.

Kobiety przemierzają ulice Nowego Jorku i korzystają z uroków życia codziennego. Po raz pierwszy „Seks w wielkim mieście” pojawił się w 1998 roku. Od początku podbił serca fanów i cieszył się ogromną popularnością. Powstało sześć sezonów, które zyskały wiernych widzów, a serial na zawsze wpisał się w kanon światowej popkultury.

„Wiem, jak wyglądam”. Sarah Jessica Parker odpowiada na krytykę

Na kilka dni przed premierą serialowa Carrie w rozmowie z amerykańskim „Vogue” odpowiedziała na krytyczne zarzuty skierowane w jej stronę. 56-latka pojawiła się również na okładce magazynu. Aktorce wytknięto, że „wygląda staro” [ageizm – dyskryminacja ze względu na wiek]. – Jest tyle mizoginistycznych paplań… O mężczyznach tak się nie mówi. „Siwe włosy, siwe włosy, siwe włosy”. Siedzę z Andym Cohenem, ma gęste siwe włosy i jest przepięknie. Dlaczego to jest w porządku? Nie wiem, co mam powiedzieć – przyznała Parker.

Jeszcze, gdy przedstawiono pomysł na kontynuację produkcji „Seks w wielkim mieście”, reżyser serialu Michael Patrick King wspominał, że pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy, szczególnie na temat wieku głównych bohaterek.

– W internecie każdy ma coś do powiedzenia. Wydaje się, że ludzie nie chcą, abyśmy byli całkowicie w porządku z tym, gdzie jesteśmy. Jakby cieszyli się, że boli nas to, kim jesteśmy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się starzeć naturalnie i nie wyglądać idealnie […] Wiem, jak wyglądam. Nie mam wyboru. Co mam z tym zrobić? Przestać się starzeć? Zniknąć? – wyznała jedna z głównych bohaterek „Seksu w wielkim mieście”. W podobnym tonie wypowiadała się Cynthia Nixon, odgrywająca rolę prawniczki Mirandy Hobbes.

„Seks w wielkim mieście”. Kiedy premiera „And Just Like That”?

„Seks w wielkim mieście” kontynuowany jako „And Just Like That” pojawi się na HBO Max w formie 10 odcinków po 30 minut. W Polsce widzowie będą mogli obejrzeć serial na HGBO GO. Reżyserem jest Michael Patrick King, który odpowiadał za kilka części oryginału oraz dwie wersje filmowe. Premiera zaplanowana jest na 9 grudnia.