Alicia Keys to jedna z nielicznych gwiazd Hollywood, która zupełnie zrezygnowała z makijażu. Decyzję, którą konsekwentnie realizuje, podjęła kilka lat temu. Artystka postanowiła zerwać z przesadnych kultem piękna i  presją nakładaną na kobiety dotyczącą wyglądu.

W eseju, który został opublikowany na stronie Lenny Letter tłumaczy: Nie chcę się więcej zakrywać. Nie chcę zakrywać swojej twarzy, ani umysłu, duszy, myśli, marzeń, zmagań i emocji. Niczego. Piosenkarce udało się zerwać z presją i wyidealizowanym wizerunkiem. Brak makijażu to jej sprzeciw wobec utartych schematów kobiecości.

Ile kosztuje no make up w wydaniu Alicii Keys? Ta kwota Cię zaskoczy!

Alicia Keys pojawiła się ostatnio na imprezie New York Fashion Week. W pełni naturalny wygląd dopełniła minimalistyczną i bardzo elegancką kreacją. Wybrała dopasowaną czarną sukienkę oraz klasyczne szpilki. Elementem, który przyciągał uwagę była bardzo oryginalna fryzura.

Artystka postawiła na koka, ale z pewnością nie było to jedno z typowych upięć. Gładko zaczesane włosy przy nasadzie połączyła z nietypowym splotem. Reszta pasm została zapleciona w asymetryczne warkocze, ozdobione złotymi łańcuszkami. Całość wyglądała bardzo efektownie.

Doda bez makijażu. Wygląda jak nastolatka?