Marka Sanoflore z pewnością znana jest osobom, dla których liczy się połączenie skuteczności działania kosmetyku z jego naturalnym składem. Ten przyjazny dla środowiska producent (posiada certyfikaty 100% BIO) opiera skład swoich kosmetyków pielęgnacyjnych przede wszystkim na olejkach eterycznych. Dzięki temu oprócz działania naturalnego składnika aktywnego, mają piękny zapach.

Dwa nowe interesujące produkty w gamie Sanoflore to Sorbet Nawilżający oraz Zmysłowy Balsam Ujędrniający .

Pierwszy z nich oparty jest na olejku eterycznym z cytryny BIO. Wzmacnia on skórę, nadając jej jedwabistość i gładkość. Nawilża i odświeża, pozostawiając uczucie lekkości, a dzięki konsystencji sorbetu szybko się wchłania. Rześki zapach cytryny dodaje energii, orzeźwia skórę i poprawia nastrój.

 

Zmysłowy Balsam Ujędrniający bazuje na olejku z geranium, którego skuteczność w neutralizowaniu objawów starzenia można porównać z retinolem. Balsam modeluje kontury twarzy, ujędrnia i intensywnie regeneruje skórę. Dzięki aksamitnej konsystencji kosmetyk łatwo rozprowadza się i wchłania.

 

Głośnym obecnie tematem, nad którym wiele debat prowadzą zarówno eksperci, jak i użytkownicy kosmetyków, jest kwestia parabenów. Wiele osób dobiera zawartość swojej kosmetyczki biorąc pod uwagę skład i fakt, czy przy produkcji nie użyto tych dyskusyjnych konserwantów. Sanoflore gwarantuje kosmetyki całkowicie wolne od parabenów, jak i składników modyfikowanych genetycznie czy od zawartości innych szkodliwych substancji chemicznych.

Wszystkie produkty Sanoflore przeszły testy pod kontrolą dermatologiczną i kwalifikują się jako właściwe dla osób o skórze wrażliwej.