Pokolenie Z, czyli dzisiejsi nastolatkowie i młodzi dorośli nie znają świata bez technologii. Gdy byli małymi dziećmi Internet był już normą, a wraz z nim pojawiły się media społecznościowe. Ta generacja wcześnie zaczęła swoją przygodę z komputerami, tabletami i smartfonami i nie jest w stanie sobie wyobrazić, jak wyglądało życie w wersji analogowej. Pełnymi garściami czerpie z dobrodziejstw Internetu, ale też często wpada w pułapki, które tam na nich czyhają, i które mogą im poważnie zaszkodzić. 

Nowe wyzwanie gwiazd na Insta udowadnia, że niektóre z nich się nie starzeją?!

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym, niebezpiecznym trendzie, który opanował media społecznościowe, zwłaszcza w Azji. Chodzi o tzw. earphones challenge, które polegało na tym, że nastolatki owijały się w talii słuchawkami od telefonu, by przekonać się, czy są wystarczająco szczupłe. Teraz przyszła moda na nowe, nie mniej niebezpieczne i – nie bójmy się tego słowa głupie internetowe wyzwanieChinską platformę społecznościową Weibo podbija tzw. lipstick challenge. Polega na tym, że nastolatki próbują ustawić w pozycji pionowej szminkę na swoich obojczykach by pokazać, jak są szczupłe. W wyzwaniu wzięły udział już setki osób, a wszystko zaczęło się od chińskiej aktorki Chen Shu, która jako pierwsza zaprezentowała swoje wyjątkowe “zdolności” i zachęcała innych, aby poszli w jej ślady. Filmik, na którym Chen Shu zapoczątkowuje “lipstick challenge” został obejrzany ponad 200 mln razy w ciągu zaledwie 24 godzin. Na odpowiedzi nie trzeba było długo czekać.

Najgłupsze wyzwanie jakie pojawiło się w sieci #FallingStarsChallenge

Zobaczcie, jak chińskie nastolatki biorą udział w wyzwaniu ze szminką i obojczykami w roli głównej oraz jak im idzie. Tylko prosimy – nie naśladujcie ich…