Balsam do ust to must have każdej dziewczyny! Latem nawilżający z filtrem SPF, zimą ochronny i odżywczy. Często okazuje się, że produkty dedykowane dla konkretnej partii ciała, z powodzeniem można wykorzystać w zupełnie zaskakujących sytuacjach. Szczególnie przydatne jest to w podróży, gdzie jeden produkt może zastąpić kilka innych. Czy wiesz, do czego jeszcze można używać balsamu do ust? Oto kilka świetnych pomysłów!

Pod oczy

Jeżeli masz przesuszony obszar pod oczami, balsam do ust świetnie nawilży te okolice. Stosuj każdego wieczoru, a z upływem czasu oprócz nawilżenia, zminimalizujesz też zmarszczki mimiczne. Brzmi dobrze, prawda?

Na włosy

Balsam do ust choć może wydawać się zbyt tłusty do włosów, świetnie radzi sobie z ogarnięciem niesfornych kosmyków. Rozetrzyj w dłoniach niewielką ilość balsamu i zastosuj na odstające włoski, dzięki czemu wygładzisz je i doprowadzisz do porządku. Warto mieć zawsze przy sobie balsam do ust, żeby np. po deszczu wygładzić włosy. Naprawdę świetna sprawa!

https://www.zeberka.pl/art/5-najpopularniejszych-balsamow-do-ust-w-internecie-48454

Na powieki

Balsam to świetna alternatywa dla bazy pod cienie. Zamiast, więc wydawać pieniądze na primer, możesz mieć 2w1. Balsam sprawi, że cienie lepiej przyczepią się do powieki i będą się dłużej trzymały.

Na zacinający się zamek

Zacinający się zamek w kurtce, walizce czy torebce posmaruj odrobina balsamu i spróbuj zapiąć ponownie. Balsam działa trochę jak smar, który odblokowuje ząbki.

Na skórę

Balsam nie tylko cudownie nawilża nasze usta, ale również każdą partię ciała. Jeśli borykasz się z przesuszonymi policzkami albo piętami, koniecznie zastosuj balsam. Jeszcze jeden trik: balsam to świetny środek prewencyjny na pęcherze i otarcia.

CHCESZ OBUDZIĆ SIĘ WYPOCZĘTA? TEN BALSAM CI TO ZAGWARANTUJE. LECZY BEZSENNOŚĆ!

Na buty

Daj błysk swoim butom! Nie potrzebujesz już bezbarwnej pasty, żeby nadać im blasku. Wystarczy odrobina balsamu i gotowe!

Na delikatne zadrapania

Przerwanie ciągłości skóry za pomocą kartki papieru albo delikatne skaleczenie to małe ale długo gojące się rany. Żeby przyspieszyć ich gojenie, możesz posmarować je balsamem do ust. Ale pamiętaj, że to działa tylko przy niewielkich zadrapaniach.

Na porysowane płyty CD

Z pewnością niewiele osób używa jeszcze płyt CD, ale w przypadku, kiedy będziesz musiała odratować starą pamiątkę, balsam do ust sprawdzi się świetnie na zadrapania. Wystarczy posmarować nim zarysowania i dokładnie oczyścić.