Obsesyjnie podążamy za ideałem, którego wzór co roku przecież nawet minimalnie, ulega zmianie. Codziennie próbujemy udowodnić sobie i innym, że nasze życie nie odbiega od normy, którą uważamy za wyznacznik sukcesu w życiu. Idealny dom, kariera, udane życie towarzyskie i piękne ciało. Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych liczba zabiegów inwazyjnych w chirurgii plastycznej wzrosła od 2000 roku o prawie 200 procent. I nadal rośnie. A oto trendy w tej dziedzinie, na które rośnie popyt w nadchodzącym roku.

Strzykawki są w modzie

Prawdopodobnie dzięki niskiemu progowi inwazyjności, kobiety oraz mężczyźni coraz częściej decydują się na wstrzykiwanie różnych rzeczy. W takich miejscach jak Nowy Jork wiele osób zamiast na lunch, idzie na 15-minutową wizytę… u chirurga. Podobnie jak lasery oraz zabiegu odnawiające skórę – są szybkie, mają natychmiastowy efekt oraz zero efektów ubocznych.

ZOBACZ TEŻ: MIAŁA DOŚĆ UWAG, ŻE MA IDEALNE CIAŁO WIĘC ZROBIŁA TO ZDJĘCIE

Męskie kompleksowe zabiegi kosmetyczne

15% pacjentów w gabinetach zabiegowych chirurgów plastycznych to mężczyźni, którym ciężej przyznać się do takiej wizyty, niż kobietom. Czego szukają? Klasycznie męskiej urody – najczęściej poprawiają brodę, szyję oraz szczękę. I to na jednej wizycie, ponieważ na gwałt potrzebują szybkiej pomocy na wiotczejącą skórę oraz utratę jędrności. Zauważa się wzrost zainteresowania wśród mężczyzn operacjami plastycznymi, stąd widoczne jest też rozszerzanie zabiegów kosmetycznych również o bardziej “męskie”.

Oczywiste oczekiwania względem efektu

Dzisiaj nie ma już miejsca na zbyt duży biust, wylewające się usta i przesadne efekty zabiegów kosmetycznych. Chcemy wyglądać naturalnie, tylko młodziej. Ewentualnie z kilkoma poprawkami. Jest większa świadomość na temat tego, co można zrobić w chirurgii plastycznej. Nikt nie oczekuje cudów, a widocznej poprawy.

Niszowe zabiegi wychodzą na prowadzenie

Chirurdzy obserwują większe zainteresowanie wypełniaczami, nie tylko w popularnych miejscach jak usta czy policzki. Coraz więcej osób decyduje się na powiększenie… płatków w uszach czy wstawienie małej poduszeczki do… nosa. Znajdują się też tacy, którzy wstawiają je na przestrzeni między nosem a wargą, czyli na łuku Kupidyna. Wygląda na to, że nie wszyscy chcą wyglądać jak Kylie Jenner.

ZOBACZ TEŻ: Tak wygląda IDEALNE kobiece ciało. Jak daleko Ci do perfekcji?

Konturowanie ciała? HIT!

Pierwsza i obecnie jedyna procedura redukcji tkanki mięśniowej i tłuszczowej stała się bardzo popularna głównie przez to, że jest zupełnie nieinwazyjna. Ręczne narzędzie wykorzystuje pola magnetyczne do aktywacji skurczy mięśni w organizmie, aby rozbijać cząsteczki tłuszczu oraz… budować mięśnie. Lista chętnych jest tak długa, że kończy się w okolicach 2023.

Odejdziemy od turystyki medycznej?

Powikłania po skomplikowanych operacjach plastycznych często były wielkim problemem dla osób, które w poszukiwaniu tańszej alternatywy, wyjeżdżali daleko poza miejsce zamieszkania. Widoczny jest jednak trend odchodzenia od tego typu praktyk, gdyż w wielu przypadkach niezbędna jest szybka interwencja bądź konsultacja z lekarzem prowadzącym. Zaoszczędzone pieniądze wielokrotnie pokrywały koszty dodatkowego leczenia, którego można uniknąć, będąc w stałym kontakcie ze swoim lekarzem.

Wybierzemy też profilaktykę

W 2019 roku obserwuje się też wzrost zainteresowania drobnymi poprawkami na ciele oraz twarzy. Dzieje się to też w coraz młodszym wieku – już 21-latki decydują się na poprawki estetyczne, takie jak nos czy piersi. To daje chirurgom też szansę na pomoc wtedy, gdy jest na to szansa. Wielu ludzi nosi ciężar kompleksów przez długi czas, co wpływa negatywnie na ich życie i nie pozwala im być szczęśliwym. Drobne poprawki mają ten problem zminimalizować. Tym bardziej, że chirurgia plastyczna nigdy nie była tak prosta i szeroko dostępna!

Uważacie, że chirurgia plastyczna jest dziś szeroko stosowana przez społeczeństwo? Czy nie uważacie, by była popularna?