Moda na wszystko co skandynawskie ma się bardzo dobrze. I chociaż bardzo cenimy je za wyprowadzenie 501 Levis’ów na super seksowne, make up-no make up oraz wprowadzenie do codziennej mody masy odcieni szarości i ciepłych beży (szczególnie w przypadku przepięknych swetrów!), to jednak nigdy nie zastanawiałyśmy się, dlaczego wszystkie mają tak świetną cerę. Aż do dziś, kiedy to poznałyśmy ich sekrety, którymi musiałyśmy się z Wami podzielić!

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE SKANDYNAWSKIE DZIEWCZYNY NOSZĄ TEN JEDEN TYP BUTÓW W ZIMĘ. ŁADNE?

NIGDY NIE ZAPOMINAJĄ O PIELĘGNACJI
Od kilku lat jest to żelazna zasada chyba wszystkich kobiet na świecie. Nadal jednak często robimy to niedokładnie i na szybko. A dbanie o skórę to bardzo ważna rzecz, która wymaga czasu i uwagi. Szwedki traktują tę czynność w sposób wręcz religijny. Wiele z nich wskazuje nawilżanie jako najważniejszy punkt pielęgnacyjny. A jako najczęściej używany produkt wskazują serum lecznicze, które nawilżają, redukują zmarszczki i przebarwienia. Kiedy też mogą, nie malują się zupełnie. I nikt nie robi wielkich oczu widząc kobiety bez makijażu na ulicy.

STAWIAJĄ NA OCHRONĘ SKÓRY
Pogoda nie rozpieszcza mieszkańców Skandynawii. Tak samo jak ich skór. Warto dlatego zawsze odpowiednio ją nawilżać przed wyjściem z domu, aby dać jej dodatkową ochronę przed zimnym wiatrem, mrozem czy nadmiernym słońcem.

DIETA JEST RÓWNIE WAŻNA
Dbanie o skórę nie kończy się na nawilżaniu, kremach, olejkach i pomadkach. Szwedki doskonale znają zasadę “jesteś tym, co jesz”. Olej omega jest u nich wchłaniany w podwójnych dawkach – nieustannie jedzą awokado, świeże warzywa i ryby. Dodaj je przynajmniej 3 razy w tygodniu do swojego talerza, a na pewno zauważysz różnicę. Serio!

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK ZBYT WCZEŚNIE NA KREMY PRZECIWZMARSZCZKOWE
Biorąc pod uwagę fakt, że włókna kolagenowe zaczynają nam zanikać mniej więcej w wieku 25 lat, jesteśmy skłonne uwierzyć, że to wcale nie jest takie złe. W Polsce panuje przeświadczenie, często bardzo błędne, że warto odkładać wszelkie kuracje przeciwzmarszczkowe na ten moment, w którym pojawią się pierwsze kurze łapki. Niestety, często wtedy jest już za późno by walczyć z tymi, które już powstały.

ZOBACZ TEŻ: TREND NA JEDWABNE SPÓDNICE WRACA! DOKŁADNIE TAKIE, JAKIE NOSIŁA CARRIE BRADSHAW

PIELĘGNACJA SKÓRY NIE KOŃCZY SIĘ NA SZYI
Pogoda w Szwecji może wysuszyć skórę na całym ciele. Nie powstrzyma jej nawet gruby sweter czy ubranie na cebulkę. W chłodne dni warto nawilżać skórę dodatkowym kremem. I nie pomijaj rąk! Każde mycie rąk powinnaś kończyć lekką warstwą kremu. Po co Ci młodzieńcza twarz, kiedy masz ręce jak u staruszki?

SZWEDKI DOSKONALE ZNAJĄ MOC SAUNY
Unikasz zawilgoconej sauny? Jesteśmy w stanie uwierzyć w to, że możesz jej nie lubić. Niemniej, musisz pamiętać, że ma ona wiele świetnych właściwości dla Twojej skóry. Przede wszystkim ma działanie detoksykujące, pozbywając się również nadmiaru sebum. Nie chodzisz tak często na siłownię czy na basen? Sprawdź właściwości parowca do twarzy – jest to swoistego rodzaju spa do twarzy. Nawilża i relaksuje, a przy tym wystarczy mu 9 minut, by zapewnić Ci pełną kurację!

… ORAZ SNU
Z racji tego, że w Szwecji przez większość roku jest mokro i szarawo, Szwedki w wolnych chwilach korzystają z tego, że mają designerskie i wygodne łóżka. Tak, zwyczajnie sypiają w ciągu dnia. Wystarczy dodatkowe 15-20 minut w ciągu dnia, by dać nową energię Twojej skórze.

Znacie jeszcze jakieś sekrety piękności ze Skandynawii?