Czasami dwoimy się i troimy, żeby być najlepszą wersją siebie, ale to wszystko na nic. Mimo starań nadal nikt nie zwraca na nas uwagi. Okazuje się, że nowa fryzura, strój czy makijaż nie przynoszą spodziewanego efektu. Wtedy dochodzimy do wniosku, że problem musi leżeć gdzieś zupełnie indziej. Ale gdzie dokładnie?

Może to być drobny szczegół naszego wyglądu, który nam wydaje się nieznaczący – przekonuje fabiosa.com. Portal wylicza wizualne „wady”, które na pierwszy rzut oka nie są zbyt istotne, ale to właśnie one najczęściej odstręczają od nas mężczyzn. Jest ich siedem, ale wystarczy przynajmniej jedno takie przeoczenie, żeby stać się niewidzialną dla płci przeciwnej. Sprawdź koniecznie, o co chodzi i zastanów się, czy też nie masz tego na sumieniu.

Kobiety mają takie prawa jak mężczyźni tylko w 6 krajach na świecie. Jak wypada Polska?

#1 Nieestetyczne paznokcie

Zdecydowanie najgorzej wyglądają brudne i obgryzione, ale to nie jest jedyny problem. Faceci nie lubią też zbyt długich i sztucznych szponów w bardzo jaskrawych odcieniach. To nie dodaje klasy.

#2 Widoczne odrosty

Jeśli decydujesz się na koloryzację włosów, to bardzo ważna jest systematyczność. Pojawiający się odrost wypadałoby szybko zafarbować, bo z nim wyglądasz na zaniedbaną.

#3 Niedbały makijaż

Ten nigdy nie powinien być rozmazany, więc lepiej postawić na kosmetyki lepszej jakości. Krzykliwe kolory i nadmiar specyfików na twarzy także nie dodaje uroku. W make-upie trzeba znać umiar.

Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok. Ideał?

#4 Brudne buty

Rzadko zwracamy na to uwagę i wydaje nam się, że mężczyźni też tego nie widzą. A jednak – na nic najmodniejsze obuwie sezonu, jeśli jest zakurzone lub pokryte plamami z zaschniętego błota.

#5 Spierzchnięte usta

Same bardzo ich nie lubimy i okazuje się, że płeć przeciwna też ma na to alergię. Suche i popękane wargi nie wyglądają ani zdrowo, ani elegancko. Powinnyśmy wręcz odruchowo nakładać na nie balsam nawilżający.

#6 Nieświeży oddech

Przed randką warto zrezygnować z mocno pachnących potraw i oczywiście dbać codziennie o higienę jamy ustnej. Jeśli nieprzyjemny zapach nie znika – warto skonsultować się z gastrologiem.

Oto co naprawdę myślą mężczyźni o włosach w okolicach intymnych!

#7 Suche dłonie

Kobiecość kojarzy się z delikatnością, a spierzchnięte dłonie nie mają z nią nic wspólnego. Panowie uwielbiają nasz dotyk, ale tylko wtedy, gdy ręce przypominają aksamit, a nie tarkę.