Połączenie diety i ćwiczeń to skuteczna droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, ale kluczem do sukcesu jest oczywiście regularność i spora dawka motywacji. Na widoczne efekty potrzeba też czasu, a tego nie zawsze nam wystarcza. Jeśli więc szukasz sposobów na szybkie wyszczuplenie ciała, jeszcze przed upragnionym urlopem, mamy kilka porad, które mogą się sprawdzić.

Czasem wystarczy zmienić niektóre z nawyków żywieniowych, by uzyskać widoczne efekty. Pierwszym sposobem jest zamiana porannej kawy na wodę z cytryną. To proste rozwiązanie, które niesie za sobą wiele pozytywnych zmian.

4 PRZEKĄSKI, KTÓRE MOŻESZ JEŚĆ PRZED SNEM BEZ OBAW, ŻE PRZYTYJESZ

Najważniejszymi są: pobudzenie metabolizmu i dostarczenie organizmowi sporej dawki przeciwutleniaczy. Cytryna zawiera w sobie witaminę C, która oczyszcza organizm z toksyn i pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i elastyczność.

Kolejną ważną kwestią jest włączenie do diety konkretnych przypraw – chilli, kurkuma, pieprz cayene i imbir powinny obowiązkowo znaleźć się w przyrządzanych potrawach. Wpływają one korzystnie na przemiany metaboliczne w organizmie.

Produkty probiotyczne takie jak kefir, kapusta kiszona i jogurt również mają bardzo dobry wpływ na pobudzenie metabolizmu. Dlatego warto włączyć je do diety, szczególnie przed wakacjami. Pomagają pozbyć się uczucia wzdęcia i wspierają odbudowę flory bakteryjnej w jelitach.

PRZYSPIESZ OPALENIZNĘ I ZACHOWAJ JĄ NA DŁUŻEJ. WŁĄCZ DO DIETY TE PRODUKTY

Zielone warzywa to kolejny ważny składnik diety. Zawierają w sobie chlorofil, który pomaga w szybkiej detoksykacji organizmu i niweluje efekt wzdętego brzucha. Codzienne posiłki warto wzbogacić o szpinak, szparagi, awokado, jabłka, kiwi i brokuły.

Picie dużej ilości wody jest jak najbardziej wskazane, ale nie do posiłku. W ten sposób rozcieńczasz sok żołądkowy, co z kolei prowadzi do spowolnienia procesu trawienia. A to może prowadzić do uczucia zmęczenia, ale również powoduje, że brzuch staje się nadęty. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wypicie szklanki wody na około 30 minut przed posiłkiem.

DIETA DLA SKÓRY, CZYLI CO JEŚĆ, BY WYGLĄDAĆ ŚWIEŻO I PROMIENNIE PRZEZ CAŁY ROK