Atmosfera, jaka tam panuje, jest absolutnie nie do podrobienia. Jeśli jednak ktoś nadal ma wątpliwości i do pobytu nad morzem podchodzi z dużą ostrożnością, przedstawiamy 5 z bardzo wielu powodów,

1. Nad morze po zdrowie

Tego argumentu nie da się przebić żadnym innym. Aby przysłużyć się swojemu organizmowi, wcale nie musimy wyjeżdżać do drogich uzdrowisk oraz poddawać się czasochłonnym i być może nie zawsze też przyjemnym zabiegom zdrowotnym. Chcąc zaserwować sobie odpowiednią porcję zdrowia, wystarczy regularnie zaglądać na plażę i urządzać sobie romantyczne spacery czy rodzinne wycieczki brzegiem morza. W jakim celu? Oczywiście po to, aby wdychać do woli dobroczynny jod.

Jest on niezwykle cennym mikroelementem, niezbędnym dla zachowania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najbardziej zaś urodzajna jest w jod woda morska.

2. Morze kontra alergia

Nie od dziś wiadomo, że pobyt nad morzem poprawia samopoczucie i co najważniejsze, wzmacnia odporność. Lekarze rekomendują pobyt nad morzem wszystkim osobom borykającym się z alergią. Już zaledwie kilka dni w nadmorskim klimacie sprawia, że zaczynamy oddychać swobodniej, przestajemy się męczyć z uciążliwym katarem i innymi typowymi objawami alergicznymi, bowiem morska bryza doskonale oczyszcza drogi oddechowe z wszelkich zanieczyszczeń. Żadne inhalacje nie przyniosą tak pozytywnego skutku. A z racji tego, że w czasie wakacji nad morzem organizm ogólnie się wzmacnia, po powrocie do domu jeszcze długo możemy cieszyć się dobrym zdrowiem

3. Nad morze po… rybę!

Wiadomo, że nad morzem chętniej niż gdzie indziej sięgamy po ryby. Nawet osoby, które na co dzień w nich nie gustują, przyznają otwarcie, że nad polskim morzem smakują one wyjątkowo i wprost chce się zajadać nimi codziennie. W ten prosty sposób możemy łączyć przyjemne z pożytecznym, bowiem świeże morskie ryby, jak wiadomo, są źródłem cennych składników odżywczych, w tym kwasów z rodziny omega.

4. Nad morze po urodę

Każdy ma swoją własną definicję piękna, ale faktem jest, że im bardziej jesteśmy zrelaksowani i wypoczęci, tym nasza skóra jest bardziej rozświetlona i atrakcyjna. Kąpiele w morzu sprzyjają relaksowi, odprężają ciało i wpływają regenerująco na cały organizm. Zarówno morskie fale, jak i długie spacery boso po złocistym piasku niezwykle pozytywnie wpływają na układ krążenia i naczynia krwionośne, a wszystko to przekłada się na zdecydowaną poprawę kondycji skóry. Morze ponadto doskonale oczyszcza skórę i jest niezastąpione w walce ze znienawidzonym przez wszystkie kobiety cellulitem.

5. Nad morze po spokój ducha

Wakacyjny wyjazd nad morze czy też w jakiekolwiek inne miejsce ma jeden podstawowy cel – wypoczynek. Urlop jest od tego, aby odciąć się choć na chwilę od problemów dnia codziennego, nabrać dystansu i naładować akumulatory. Szum morza i charakterystyczny zapach lasu sosnowego działają niezwykle kojąco na psychikę, a piękne, nadmorskie krajobrazy zaspokajają potrzebę doznań estetycznych.

5 powodów, dla których warto spędzić wakacje nad Bałtykiem

Nadmorskie zakątki grzechu warte

Trudno jest wybrać ten jeden jedyny zakątek, w którym spędzi się kolejny tydzień lub dwa. Wobec tego trzeba wybrać taką lokalizację, która będzie doskonałą bazą wypadową do zwiedzania wielu innych cenionych nadmorskich miast i atrakcji. Jakie polskie miasto spełnia te kryteria? Bez dwóch zdań stolica województwa pomorskiego, czyli Gdańsk.

To wyjątkowe miasto ma za sobą już przeszło 1000 lat historii, bardzo bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową. Jest to jedno z tych miejsc, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i poczuje się jak w domu. Gdańsk to prawdziwy raj dla miłośników historii i zabytków, którzy swoje kroki powinni w pierwszej kolejności skierować w stronę Głównego Miasta i podążyć Drogą Królewską, wzdłuż której rozlokowanych jest mnóstwo zabytkowych budowli. Warto wiedzieć, że Gdańsk jest jednym z najbardziej cennych zespołów zabytkowych w kraju.

Miasto oferuje również wspaniałe plaże, liczne parki, lasy, pięć rezerwatów przyrody, wiele użytków ekologicznych. Równie bogata jest oferta kulturalna – cykliczne festiwale teatralne i muzyczne, teatry, muzea, galerie sztuki, kina, filharmonia, opera. Jest w czym wybierać i nawet w czasie niepogody w Gdańsku nie sposób się nudzić.

Kiedy już skorzystamy z bogatej oferty Gdańska i zapragniemy zajrzeć gdzie indziej, możemy w jednej chwili znaleźć się w Sopocie na najdłuższym molo drewnianym w Europie lub w Gdyni na Darze Pomorza. Chcąc lepiej poznać Trójmiasto i poczuć jego wyjątkowy klimat, warto zagłębić się w Trójmiejski Park Krajobrazowy. A nieco dalej? Dalej, ale nadal blisko Gdańska znajdują się inne bardzo popularne miejscowości turystyczne, jak Hel, na który możemy popłynąć statkiem (warto zajrzeć do helskiego fokarium), Jastarnia, rozsławione przez Wodeckiego Chałupy, Władysławowo, Jastrzębia Góra. W wielu tych miejscowościach można skorzystać z oferty latarni morskich i obejrzeć z ich szczytu bajeczne widoki.

Kiedy już zaś po całym dniu atrakcji zaczną nas opuszczać siły, koniecznie powinniśmy skorzystać z oferty hoteli Novotel w Gdańsku, które zapewnią wypoczynek w najlepszych warunkach i miłą, rodzinną atmosferę. Tutaj nabierzemy sił tak potrzebnych na kolejne dni zwiedzania i odkrywania uroków nadmorskich wakacji.

5 powodów, dla których warto spędzić wakacje nad Bałtykiem