Nawet jeśli podróżowanie nie należy do naszych pasji, z pewnością są miejsca, które każdy z nas chciałby zobaczyć. Zapierające dech w piersiach klify, malownicze laguny i pełne złotego piasku szerokie plaże to widoki, które chyba w każdym wzbudzają pragnienie, by choć raz je odwiedzić. Nie bez przyczyny mówi się, że najpiękniejsze pocztówki maluje Matka Natura. Przedstawiamy pięć najpiękniejszych pocztówkowych miejsc do zobaczenia, do których można znaleźć wiele korzystnych ofert last minute.

Santorini, Grecja

widoki santorini

fot. Jonathan Gallegos / Unsplash

Ta malownicza wulkaniczna wyspa, położona na Morzu Egejskim, praktycznie cała składa się z bajkowych widoków. Jeśli kiedykolwiek w turystycznym folderze widzieliście słońce, zachodzące nad błękitnymi kopułami i białymi ścianami, tonącymi wśród morza zieleni i kwiatów, to możecie być pewni – to właśnie panorama Santorini. Chcecie podziwiać bajkowe pejzaże tej greckiej wyspy? Na Santorini bez trudu znajdziecie hotele wakacyjne na każdą kieszeń, zlokalizowane w popularnych kurortach, m.in. Kamari czy Perissa (masz już strój kapielowy?).

Kapadocja, Turcja

widoki kapadocja

fot. Roberto Vazquez / Unsplash

Myśląc o Turcji, z jednej strony mamy przed oczami monumentalne meczety Stambułu, a z drugiej – zapierające dech w piersiach księżycowe krajobrazy Kapadocji. Wydrążone w białej skale labirynty, miasta i kościoły najpiękniej wyglądają widziane z góry, dlatego praktycznie każda wycieczka objazdowa po Turcji ma w programie lot balonem nad Kapadocją. Ceny takich wycieczek rozpoczynają się już od 1000 zł/os za 7 dni.

Zatoka Ha Long, Wietnam

widoki ha long

fot. Taylor Simpson / Unsplash

Jedno z najbardziej malowniczych miejsc Wietnamu, obejmujące niemal 2000 strzelistych, porośniętych drzewami wysepek, wyrastających z zielonkawej wody, po której majestatycznie suną łodzie. Chcąc zobaczyć ten magiczny widok, możemy zdecydować się na wycieczkę objazdową po Wietnamie (ceny od 5000 zł/os za 12 dni) lub odwiedzić Ha Long podczas wycieczki fakultatywnej.

Lawendowe pola Prowansji, Francja

prowansja

fot. Leonard Cotte / Unsplash

Soczysty fiolet rosnącej równymi rzędami lawendy to wizytówka francuskiej Prowansji i jednocześnie jedno z najpiękniejszych miejsc w tym kraju. Jeśli chcesz przekonać się, jak pięknie wyglądają (i pachną) lawendowe pola, warto wybrać się na wycieczkę do Francji w czerwcu lub w lipcu – zachwycająco fioletowe pola możemy odwiedzić, zatrzymując się w jednym z hoteli w Prowansji lub na Lazurowym Wybrzeżu. Przed wyjazdem sprawdź swój horoskop!

Plaża w jaskini Benagil, Portugalia

benagil

fot. Reiseuhu / Unsplash

Położona w rejonie Algarve plaża w jaskini to, według wielu jedna z najbardziej niesamowitych i malowniczych plaż Europy. Jaskinia w pobliżu Benagil to jeden z wielu lejów krasowych w Algarve, jednak jego wyjątkowość polega na tym, że można wejść do jego wnętrza i odpocząć na złotym piasku wśród wysokich skalnych ścian. Tę niezwykłą plażę można odwiedzić, wypoczywając w pobliskich miejscowościach, np. Armacao de Pera i Carvoeiro, gdzie znajdziecie wiele świetnych hoteli (np. Hotel Pestana Viking Resort**** – siedmiodniowy pobyt w tym hotelu ze śniadaniami dla dwóch osób z wylotem z Warszawy, Poznania lub Katowic znajdziecie już od 4300 zł, w last minute nawet 2500 zł).

Oczywiście te bajkowe miejsca to tylko nasz subiektywny wybór – takich pocztówkowych widoków jest o wiele więcej. Traficie na nie bez trudu, przeszukując popularne portale turystyczne – niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Grecji, w Chorwacji czy na Kubie, z pewnością znajdziecie tam kolejne zapierające dech w piersiach miejsca, do których będziecie chcieli wrócić.

 

Tekst nadesłany, pozaredakcyjny, autor: Krystian Cegielski, specjalista fostertravel.pl.