Gdy Twoja lista obserwowanych filmów zaczyna się wyczerpywać, Netflix zawsze dorzuca coś nowego. Platforma stale publikuje nowe treści z każdego gatunku, więc wydawałoby się, że fascynujących nowych propozycji nigdy nie zabraknie. Jeśli lubisz poznawać nowe miejsca, kultury lub ciekawią cię wątki społeczno-polityczne, oferta styczniowych filmów dokumentalnych Netflixa będzie dla ciebie idealna.

Gdy masz do dyspozycji serwis Netflix, nie musisz już czekać na dokumenty, emitowane w telewizji. Platforma streamingowa ma fascynującą bibliotekę nowych filmów dokumentalnych, które pomogą Ci odkrywać świat każdego miesiąca. Niezależnie od tego, czy filmy te miały premierę w telewizji lub w kinie, czy są częścią kolekcji oryginalnych filmów dokumentalnych Netflix, czeka Cię doświadczenie, które będzie miało formę zarówno edukacyjną, jak i rozrywkową. Od filmów dokumentalnych o zmianach klimatycznych promowanych przez celebrytów po ekscytujące kryminały kryminalne – zawsze znajdziesz coś, co przyciągnie twoją uwagę.

Oglądałaś już film dokumentalny „Britney kontra Spears”?

Program dokumentalny Netflixa na 2022 rok obejmuje fascynujące dokumenty, które dotyczą stylu życia i nie tylko. Jeśli masz problem z wyborem kolejnego filmu, sprawdź najnowsze filmy dokumentalne, które możesz oglądać w serwisie Netflix już w 2022 roku.

Heavenly Bites

Sześcioczęściowa seria poświęcona kulinarnym przysmakom ukrytym w Meksyku. Twórcy serialu, Nacho Gil i Laura Woldenberg, śledzą bohaterów, którzy przemierzają Meksyk, by znaleźć najlepsze smaki, ekscentryczne dania i pyszne desery. Ta gastronomiczna przygoda pokazuje pomysłowość miłośników jedzenia, którzy poświęcają swoje życie pysznym potrawom.

Dostępny: 19 stycznia.

The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

Nowy film dokumentalny Netflixa, który przykuwa widzów do dramatu otaczającego Roberta Hendy-Freegarda, oszusta, który oszukał osiem osób, by dały mu prawie milion euro. Hendy-Freegard spotykał się ze swoimi ofiarami w określonym miejscu, a następnie mówił im, że był tajnym agentem. Jego ofiary ukrywały się, odcinały się od wszystkich, których znały, i dawały mu pieniądze.

Dostępny: 19 stycznia

Neymar: The Perfect Chaos

Brazylia jest potęgą międzynarodowej piłki nożnej. Piłkarze tego kraju są znani ze swoich umiejętności i imponujących rekordów. Neymar: The Perfect Chaos przedstawia drogę Neymara do sławy i sposób, w jaki radził sobie ze swoim stale rosnącym statusem celebryty za kulisami.
Dostępny: 25 stycznia.

Midnight Asia: Eat. Dance. Dream.

Mary Komasa urodziła! Znamy płeć i imię malucha!
To dokument opowiadający intrygujące historie o życiu nocnym w Azji. W dokumencie zobaczysz, jak 85-letni DJ staje się duszą każdej imprezy w Tokio. Motywy leżące u podstaw pogoni za największymi pasjami i wyrażania własnej indywidualności przykują uwagę widzów.

Dostępny: 20 stycznia

Three Songs For Benazir

Film wyreżyserowany przez Gulistana i Elizabeth Mirzaei opowiadaja o dwóch afgańskich nastolatkach, Benazir i Shaista poprzez ich czteroletnie doświadczenie w obozie dla przesiedleńców w Kabulu. Duet bierze ślub i zastanawia się, jak utrzymać rosnącą rodzinę, podczas gdy Shaista zmaga się ze swoim marzeniem o wstąpieniu do wojska. Dokument dotyka piękna, które ludzie często przeoczają z powodu stereotypowych tragedii w opowieściach z Bliskiego Wschodu.

Dostępny: 24 stycznia

 

Sonda

dom gucci

Oglądaliście już film „Dom Gucci”?