Moda na naturalne maseczki prosto z lodówki trwa. Wiele kobiet uważa, że wszystkie naturalne produkty są bezpieczne dla skóry. W końcu, jeśli możesz je zjeść, dlaczego nie mogłabyś ich zastosować na skórę? W Internecie nie brakuje domowych receptur, zachwalających zalety naturalnego leczenia skóry.

ZOBACZ TEŻ: TRZY WIOSENNE DOMOWE MASECZKI, KTÓRE POKOCHASZ! (FOTO)

Wiele kobiet nauczyło się na własnej skórze, że niektóre naturalne zabiegi (redukcja trądziku, rozjaśnianie przebarwień, nawilżanie) mogą powodować poważne konsekwencje. Czego nie powinno aplikować się na skórę?

SOK Z CYTRYNY

Być może słyszałaś, że sok z cytryny aplikowany bezpośrednio na skórę działa jak tonik, naturalny kosmetyk leczący trądzik lub rozjaśniacz plam . Dermatolodzy są innego zdania! Cytryna może zmieniać pH skóry, niszcząc jej naturalną barierę ochronną. Sok z cytryny może być powodem nadwrażliwości na promienie słoneczne.

ZOBACZ TEŻ: SKÓRA SUCHA CZY ODWODNIONA? OTO NAJWIĘKSZY BŁĄD POPEŁNIANY PRZEZ KOBIETY!

MAJONEZ

Słyszałam, że odrobina majonezu jest lepszym środkiem nawilżającym, niż niejeden krem. To kompletna bzdura. Trzymaj się swojego kremu nawilżającego. Wcieranie majonezu w skórę nie jest szkodliwe, ale może zatykać pory- to chyba nie to, na co masz ochotę?

SODA OCZYSZCZONA

Słyszałaś o sodzie oczyszczonej (często mieszanej z miodem) jako metodzie na redukcję trądziku? Pomijaj to zestawienie. Soda oczyszczona zmienia pH skóry. Możesz poważnie uszkodzić jej wierzchnią warstwę, która blokuje bakterie i inne „dzikie stworzenia”.

SUROWE JAJKA

Biała maseczka z ubitych jaj na problematyczne pory? Taka pielęgnacja może mieć swoją cenę. Surowe jaja mogą zawierać bakterie salmonelli, które powodują zatrucia pokarmowe. W rzeczywistości prawie 80 000 przypadków chorób przenoszonych przez żywność ma swój początek w jajach skażonych salmonellą. Maski z ekstraktem z jajek (szczególnie popularne w świecie K-beauty) nie niosą tego samego ryzyka. Dlaczego? Nie są zrobione z surowych jaj.

ZOBACZ TEŻ: JAK WALCZYĆ Z SUCHĄ SKÓRĄ W ZIMIE? WSKAZÓWKI DERMATOLOGA ELSY HOSK I IRINY SHAYK

CYNAMON

Kiedy jedna z vlogerek zasugerowała, by podkręcać maseczki do twarzy cynamonem i miodem, wiele zainspirowanych kobiet cierpiało z powodu podrażnienia i pieczenia skóry. Podobnie jak sok z cytryny i soda oczyszczona, cynamon może zmienić pH skóry, co prowadzi do zakłócenia funkcjonowania bariery ochronnej. Powoduje odparowanie wody i migracji czynników drażniących. Nie warto.