Podkład na lato… Hmm… Latem chyba najlepiej nie używać go w ogóle lub sięgnąć po krem BB (przynajmniej mamy na to ochotę), ale nie zawsze można i nie każda z nas ma cerę, która może na to pozwolić. Zatem jeśli nie chcecie rezygnować z tego kosmetyku, ale marzycie o lżejszym makijażu, oto pięć produktów, które polecamy:

5 najlepszych podkładów na lato
Healthy Mix – Bourjois

Pięknie pachnie i jest właściwie niewidoczny na skórze. Ma lekką konsystencję, nie podkreśla porów, ma się wręcz uczucie, że to barwiący skórę krem. W dodatku po jego życiu cera jest miękka i świeża. Minus? Trwałość. W ciepłe dni będziemy musiały zmywać go i nakładać ponownie co najmniej raz w ciągu dnia, by twarz wyglądała świeżo.

Cena: ok. 50 zł

5 najlepszych podkładów na lato
Sun Protection Liquid Foundation – Shiseido

Nasz hit absolutny. Wodoodporny, o wodnej, lejącej konsystencji, dość dobrze kryjący. Pozwala na osiągnięcie maksimum efektu przy minimalnej ilości kosmetyku. Ma filtr SPF 30, więc to dodatkowy atut. Bardzo wydajny, opakowanie wystarczy na całe lato. Nie zmienia koloru, odporny na wilgoć, wodę, sebum, a przy tym jest nietłusty.

W opakowaniu z gąbeczką zamkniętą w poręcznym etui.

Cena: ok. 145 zł

5 najlepszych podkładów na lato
Double Wear Light – Estee Lauder

Estee Lauder – Double Wear Light Lżejsza wersja klasycznego Double Light. Zamknięta w wygodnej tubce, daje świeży efekt na długo. Kryje subtelniej, ale też jego formuła jest znacznie mniej treściwa. Dzięki swojej konsystencji znakomicie stapia się ze skórą.

Cena: ok. 165 zł

5 najlepszych podkładów na lato
IsaDora – Hydralight

Wyjątkowo lekki, nietłusty, oparty na wodzie. Na lato znakomity, choć niestety trwałością nie dorównuje dwóm wcześniej wymienionym podkładom. Na pewno nie jest wodoodporny i trzeba liczyć się z koniecznością poprawek. Plus? Aplikacja jest szybka i równa, a sam podkład idealnie wtapia się w skórę. Średnie krycie w przypadkach silniejszych przebarwień będzie potrzebowało wsparcia korektora.

Cena: ok. 65 zł

5 najlepszych podkładów na lato
Manhattan Natural Mat

Wodnisty, beztłuszczowy i bardzo lekki fluid dla cery mieszanej, tłustei i ze skłonnością do wyprysków. Naturalnie matowi, nakłada się równo, dobrze wygląda na skórze. Znakomity stosunek jakości do ceny, dzięki czemu można przymknąć oko na nieco gorszą trwałość (zwłaszcza w ciepłe dni).

Cena: ok. 10 zł