Olejki eteryczne bardzo długo były stosowane jedynie w medycynie czy w celach aromaterapeutycznych. Ich właściwości pozwalają jednak na dużo, dużo więcej. W tym również pielęgnację skóry, szczególnie jeśli chodzi o walkę ze zmarszczkami czy obwisłą skórą w okolicach twarzy. Oto 6 najlepszych olejków, które warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji. Dlaczego? Choćby dlatego, że są naturalne i pięknie pachną!

OLEJEK Z KADZIDEŁ
Jeden z najbardziej korzystnych dla starzejącej się skóry, która traci jędrność. Stosowany jeszcze w czasach, w których kremy pielęgnacyjne były naprawdę wielkim luksusem. Przeciwdziałają przebarwieniom skóry, plamom pojawiającym się na skórze w wyniku starzenia się oraz plamom słonecznym. Ma właściwości ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Pomaga też zamykać pory i przeciwdziałać bakteriom, które osadzają się na skórze twarzy.

Badania mówią też, że olejki kadzidełkowe mogą wspomagać też walkę w przypadku blizn i ran, a także suchej skóry. Jak go użyć? Wymieszaj 5 kropel z taką samą ilością oleju jojoba/kokosowego/oliwy z oliwek, a następnie wmasuj ją w skórę. Mieszankę można spokojnie stosować na inne części ciała. Zrób najpierw jednak test alergiczny, aby zapobiec reakcjom alergicznym.

ZOBACZ TEŻ: PIELĘGNACYJNE OLEJKI DO TWARZY, CIAŁA I WŁOSÓW – KOSMETYKI, KTÓRE POLECAMY

OLEJEK NEROLI
Olej roślinny, który jest dość rzadki i trudny do znalezienia, jest bardzo cenny dla Twojej skóry. Zawiera cytral, który regeneruje komórki skóry i ujędrnia ją naturalnie. Pomaga też w odbudowie komórek skóry po wysuszeniu bądź poparzeniu. Jest też idealny na pierwsze zmarszczki. Znajdziesz go w maseczkach i kremach przeciwzmarszczkowych. Świetnie sprawdza się w przypadku wrażliwej skóry. Aplikuj 3-4 kropelki na obszarze skóry, który jest najbardziej zaniedbany. Najlepiej zrób to przed snem, tak, aby olej mógł działać przez całą noc.

OLEJEK Z PESTEK WINOGRON
Zawiera silne związki, które usilnie pracują nad tym, by zregenerować komórki skóry i utrzymują ją jędrną. Zawiera związki, które zacieśniają skórę i zapobiegają zwiotczeniu. Sprawdzi się również w pielęgnacji skóry z rozstępami oraz przeciwdziałaniu im. Zwiększa też przepływ krwi, co oznacza więcej składników odżywczych dostarczanych skórze. W dwóch słowach: lepsza jakość i wygląd. Jak go używać? Nałóż 4 kropelki na dłonie, potrzyj je o siebie i zaaplikuj na skórę, która wymaga leczenia. Najlepiej używaj go na noc, zamiast maseczki. Rano doświadczysz świetnych efektów!

OLEJEK LAWENDOWY
Najlepszy z dostępnych na zwisającą skórę. Przyspiesza też gojenie ran i zabliźnia poparzoną skórę. Robi to dzięki zawartości przeciwutleniaczy, które mają też właściwości antybakteryjne. Przed użyciem zawsze rozcieńczaj olejek z odrobiną płynnego oleju kokosowego. Wmasuj go delikatnie w miejsce rany bądź poparzenia.

ZOBACZ TEŻ: Domowe receptury z olejkiem rycynowym

OLEJEK MIGDAŁOWY
Kojarzy Ci się z pachnącym ciastem? Nam też! Jest też świetny w przemyśle kosmetycznym – bardzo często znajdziesz go jako składnik kremu czy balsamu przeciwzmarszczkowego. Wszystko to dzięki zawartości witaminy E, która odżywia i nawilża skórę. Dodatkowo zawiera antyoksydanty, które przeciwdziałają zmarszczkom i działają na korzyść elastyczności skóry. Aplikuj bezpośrednio poprzez nałożenie kilku kropel na dłonie, a następnie na skórę.