Macie wrażenie, że obejrzeliście już cały internet? Listę serialowych hitów znacie na pamięć? Jesteście żądni nowych wrażeń? Skoczcie na bungee, albo… posłuchajcie podcastów. Będzie równie emocjonująco! Oto zestaw najlepszych tytułów na majowy weekend od Audioteki.

Podcasty na majówkę: 5 ciekawych propozycji

O czym chcielibyście posłuchać? Szukacie rozrywki, intelektualnego wyzwania, inspiracji, a może pocieszenia? Wszystko to znajdziecie w podcastach Audioteki! W 2020 roku w Audiotece powstało mnóstwo podcastów o różnorodnej tematyce. Największą popularnością cieszyły się m.in. takie produkcje jak Jadłonomia nadaje – podcast Marty Dymek, Umiar i Nie wiem Filipa Springera, Rzeczy ulubione Anny Gacek, czy oba sezony Śledztwa Pisma. Audioteka nie osiada na laurach i serwuje swoim słuchaczom nowe propozycje. A oto lista tych wybranych specjalnie na majówkę.

Książki, po które warto sięgnąć wiosną. Najciekawsze zapowiedzi sezonu

Towary modne

Dla tych, którzy marzą o podróżach, Audioteka proponuje bezpieczną i jednocześnie ekscytującą podróż sentymentalną. Można jej dokonać za sprawą podcastu Adama Śmiałka, Towary modne. W każdym z dziesięciu odcinków autor opowiada o przedmiotach pożądania, które nagle trafiły do lamusa. Kto pamięta kasety magnetofonowe, aparat fotograficzny Smiena, tamagotchi, telefony z tarczą, a nieco później kultową Nokię 3310? Zdaje się, że jeszcze nie tak dawno były symbolami nowoczesności, a teraz ewentualnie są zabawnymi gadżetami rozkochanych w oldschoolu. Posłuchajcie o tych niezwykłych przedmiotach i przypomnijcie sobie czasy, kiedy z nich korzystaliście.

Artfulness. Projektowanie zmiany

To propozycja dla tych, którzy wolne chwile lubią przeznaczać na doskonalenie się i rozwój. Podcast Artfulness autorstwa Iwa Zmyślonego poświęcony jest zmianie, ciągłemu uczeniu się, oduczaniu i kompetencjom przyszłości. Umysły ścisłe i pracownicy korporacji dowiedzą się z niego, czego warto nauczyć się od artystów, a artyści i humaniści zyskają pewność, że z rynku pracy nieprędko wypchnie ich sztuczna inteligencja.

Iwo Zmyślony zaprasza do rozmowy liderów biznesu, wizjonerów zmiany i twórców, aby wspólnie ćwiczyć empatię, uważność, ciekawość i dociekliwość. Słuchając podcastu można poćwiczyć razem z nimi.

Dlaczego tu? Polacy z wyboru

Jak często doceniacie kraj, w którym przyszło Wam żyć? Może, żeby to zrobić, trzeba spojrzeć na Polskę oczami obcokrajowców, którzy mieszkają tu z wyboru. A jest ich około dwóch milionów! Prowadzący podcast Marcin Pośpiech i Łukasz Karusta co tydzień przedstawiają kolejną osobę i próbują się dowiedzieć, dlaczego postanowiła zamieszkać w kraju nad Wisłą. Co tu robi? Czy chce zostać na dłużej, czy Polska jest tylko przystankiem w jej podróży? Niejako przy okazji poznają historie dotyczące krajów, z których pochodzą ich rozmówcy. Dlaczego tu? zmienia perspektywę, pozwala spojrzeć inaczej na Polskę, jej mieszkańców i na samych siebie.

Uzależnieni od ryzyka. Życie korespondentki wojennej

Czy można wybrać sobie zawód, z którym wiąże się realne zagrożenie życia, brak jakiejkolwiek przewidywalności i poważne ryzyko nabawienia się syndromu stresu pourazowego? Można. Taką ścieżkę kariery i styl życia wybrała Anna Wojtacha, korespondentka wojenna, która relacjonowała wojny w Iraku, Afganistanie, Gruzji, Strefie Gazy czy Czadzie, a także zamachy terrorystyczne w Indiach, czy przewrót rządowy w Tajlandii.

W podcaście Uzależnieni od ryzyka prowadzonym przez Adriana Kowarzyka Anna Wojtacha opowiada o pracy korespondentki wojennej, o strachu, adrenalinie, ostrzałach i o tym, jak wojna wpływa na postrzeganie niewojennej rzeczywistości i na życie prywatne korespondentów wojennych. Ci, którzy wysłuchają podcastu, nie będą mieli wątpliwości, że siła charakteru i odporność na najtrudniejsze warunki nie zależy od płci, ale od indywidualnych predyspozycji.

“Tygodnik” na ucho

To propozycja dla osób, które lubią trzymać rękę na pulsie, a jednocześnie cenią merytoryczne dziennikarstwo. W cotygodniowych podcastach słuchacze odnajdą wybór najciekawszych tekstów z Tygodnika Powszechnego, dotyczących aktualnych wydarzeń społecznych, kulturalnych i religijnych. Wszyscy, którzy podczas majówki chcą sobie zrobić prasówkę, ale jednocześnie nie dostać białej gorączki, powinni wybrać “Tygodnik” na ucho.

mat. prasowy