Problemy skórne zazwyczaj bagatelizujemy, próbując leczyć je na własną rękę lub z pomocą kosmetyczki. Fakt, część z nich jesteśmy w stanie łatwo wyleczyć. Jednak są przypadki, które wręcz wymagają konsultacji z dermatologiem.

KOBIETY LECZĄ INFEKCJE INTYMNE W DZIWNY SPOSÓB. LEKARZE ZAŁAMUJĄ RĘCE

Nowe znamię lub pieprzyk

Przy większości pieprzyków nie ma powodu do obaw, jednak wymagają one regularnej kontroli. Jeśli na skórze zauważysz nowe znamię lub zmianę koloru, czy kształtu pieprzyka, jak najszybciej udaj się do dermatologa, ponieważ mogą być to objawy poważnej choroby.
Czerniak wcześnie wykryty w większości przypadków jest bardzo łatwo wyleczalny, dlatego lekarze zalecają by raz w miesiącu wykonać samobadanie skóry. Wystarczy, że przyjrzysz się dokładnie skórze i każdemu znamieniu. Jeśli zauważysz jakąś zmianę, szybko skontaktuj się z dermatologiem. To naprawdę może uratować życie.

Wysuszona skóra

Jeśli twoja skóra od dłuższego czasu jest mocno wysuszona i brzydko się łuszczy, a balsamy i kremy nie pomagają, to kolejny powód, dla którego powinnaś odwiedzić dermatologa. Może okazać się, że to łuszczyca bądź inna choroba skóry, wymagająca specjalistycznego leczenia.

Chroniczny trądzik

Pojedyncze pryszcze nie są problemem. Co innego, jeśli jest ich naprawdę wiele i pojawiają się na skórze niemal non stop. Taki uporczywy trądzik wymaga interwencji dermatologa, który pomoże ci znaleźć jego przyczynę, a także przepisze odpowiednie leki, które pomogą zwalczyć wstydliwy problem.

Uporczywa wysypka

Nie każda wysypka jest powodem do wizyty u dermatologa, jednak w przypadku wysypki, która utrzymuje się na ciele dłuższy czas i rozprzestrzenia się w inne miejsca na ciele, taka wizyta jest konieczna. Może kryć się za nią dużo poważniejszy problem, z którym nie pomoże nam ani kosmetyczka, ani maści dostępne bez recepty.