Jedna rzecz, na którą można się patrzeć bez chwili przerwy to piękne, zdrowe i dobrze wytuszowane rzęsy. Tymczasem wszyscy na co dzień spotykamy się z błędami makijażu, grudkami i osypującymi się tuszami, które widać z daleka. I tak naprawdę do niedawna same mierzyłyśmy się z podobnymi problemami. Na szczęście wiemy już, jak wytuszować porządnie rzęsy, by podkreślały nasze oczy. Oto nasze porady!

Zacznij od zalotki, która świetnie podkręci rzęsy i pozbawi Cię problemu pt. “jaką mascarę wybrać?”. Postaw z miejsca na pogrubiającą – podkręcenie zrobi się samo dzięki zalotce. Pamiętaj aby złapać rzęsy u nasady – kiedy coś zaczyna Cię ciągnąć lub boleć, to znak, że robisz to źle. Spróbuj „chwycić” rzęsy jak najbliżej granicy z powieką, tym samym lepiej podciągniesz rzęsę do góry i pomożesz się jej podwinąć.

ZOBACZ TEŻ: 6 DROGERYJNYCH TUSZÓW DO RZĘS, KTÓRE SĄ TANIE I NIGDY NIE ZAWODZĄ!

Następnie chwyć za szczoteczkę – tuszowanie zawsze zaczynaj od nasady rzęs, do samego czubka. Jeśli zostawisz wolną przestrzeń, narazisz się na widoczne braki, które mogą zepsuć efekt makijażu.

Pamiętaj, aby zygzakiem poruszać szczoteczką podczas aplikacji. To jednak nie wszystko – samo podciąganie szczoteczki do góry nie zaaplikuje równomiernie tuszu, jaki osiadł na szczoteczce. Właśnie dlatego trzeba nią obracać podczas aplikacji. Ważne jest też aby nie nabierać zbyt dużej ilości tuszu z tubki, bo dzięki temu u nasady zostaną grudki, które się potem osypią pod oczami.

Brakuje efektu WOW? Nałóż drugą warstwę, równie delikatnie jak za pierwszym razem. Jeśli natrafiła się grudka, postaraj się ją jak najszybciej wyczesać czystą szczoteczką, bez tuszu. Pojedyncze sztuki kupisz w drogeriach bądź możesz zamówić na AliExpress. Bardzo ważne jest aby tę czynność wykonywać na MOKRYCH rzęsach – próbując pozbyć się grudek na suchych rzęsach, łatwo możesz wyrwać je z powieki i narazisz się na spore zmartwienia.

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, jaki jest ulubiony tusz do rzęs księżnej Meghan!

Dodatkowym tipem jest nałożenie przed tuszem bardzo cienkiej warstwy czarnej kredki bądź eyelinera na powiekę – tym samym optycznie powiększysz sobie oko już na samym starcie.

Macie jakieś jeszcze porady dla początkujących?