Za nieco ponad 60 dni zaczynamy sezon letni. To wręcz idealny moment na to, by rozpocząć przygotowania do ciepłych dni – siłownia, nowe ubrania i… depilacja. Można co 3 dni z frustracją patrzeć jak źle przycięte włoski odrastają w najmniej odpowiednich miejscach bądź po kilku tygodniach odkrywać kolejne, które wrastają w skórę. Można też zrobić to raz a porządnie, na przykład woskiem. Oto, co powinnaś wiedzieć, zanim zapiszesz się na depilację woskiem okolic intymnych w profesjonalnym salonie.

ZOBACZ TEŻ: OTO CO NAPRAWDĘ MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI O WŁOSACH W OKOLICACH INTYMNYCH!

1. Każdy czuje się nieco onieśmielony

Nawet 50-ta wizyta nie sprawi, że będziesz czuła się w 100% komfortowo – pomyśl o tym, jak o wizycie u ginekologa. Osoby pracujące w salonie widziały już niejedno i z pewnością zachowają pełen profesjonalizm.

2. Wybierz wcześniej kategorię wosku

Jeśli czytałaś już na ten temat sporo i nadal nie wiesz, który wybrać, zdaj się na osobę, która będzie Cię depilować. Jest wiele kształtów i stylów do wyboru, ale na początek warto zwyczajnie rozważyć o podstawowy wosk bikini.

3. Czy muszę zdjąć bieliznę?

Kiedy osoby z salonu poproszą Cię o położenie się na łóżku w salonie przed zabiegiem, nie musisz od razu zdejmować majtek, jeśli czujesz się z tym niekomfortowo. Warto jednak pamiętać, by przed wizytą założyć klasyczne bawełniane, możliwie bez udziwnień majtki. Wszystkie koronkowe i z dodatkami mogą Cię podrażniać.

4. Nie bój się mówić, że czujesz się nieswojo

Osoby pracujące w salonach tego typu mają za zadanie przede wszystkim zadbać o Twój możliwie najwyższy komfort psychiczny. Powinnaś reagować, jeśli czujesz się skrępowana podczas depilacji.

ZOBACZ TEŻ: Depilacja laserowa: Czy naprawdę jest skuteczna?

5. Dziwne ułożenie nóg? To normalne

Aby idealnie wydepilować miejsca intymne niezbędne będzie przekładanie nóg bądź podnoszenie ich do góry. Najczęściej specjalista może poprosić Cię o ułożenie jednej nogi zgiętej w kolanie, a drugiej na pod kątem prostym, aby odsłonić linię bikini.

6. Nakładany wosk jest ciepły

Niektórzy wzdrygają się mocno myśląc o wosku, który rozgrzany do czerwoności zostanie im nałożony na włoski. To nie jest prawda – wosk jest ciepły, ale nie gorący. Nakładany za pomocą łopatki nie powinien powodować uczucia “parzenia” skóry.

7. Depilacja okolic bikini to również… pupa

Pamiętaj o tym, że skóra tam na dole musi być możliwie mocno napięta, by zabieg zakończył się pełnym sukcesem. Również okolice pupy.

8. Nie obawiaj się bólu

Gorszy niż samo nakładanie i zrywanie wosku mogą być podrażnienia powstałe kilka dni później – przy nieodpowiedniej bieliźnie bądź obcisłych ubraniach. Są miejsca na Twojej skórze, które przy depilacji nawet Cię na zaszczypią. Są też takie, które mogą zaboleć. Jeśli masz niski prób bólu, w wielu miejscach możesz poprosić o znieczulenie miejscowe.

9. Ostatnia prosta: usunięcie pozostałości

Nie ma idealnej depilacji, która nie pozostawiłaby po sobie żadnego włoska. Przy wosku jest ich zawsze niewiele, ale musisz przygotować się na to, że kilka na pewno się ostanie.

10. Najprzyjemniejszy kojący krem

Zabieg kończy się w większości nakładaniem kojącego kremu, który będzie naprawdę przyjemnym doświadczeniem po wyrywaniu włosków.

11. Za ile powinnaś wrócić?

To kwestia dość indywidualna, ale jeśli chcesz utrzymać efekt, powinnaś wrócić na ponowny wosk za 3-4 tygodnie.

Trzymamy kciuki!