Często widząc pięknie pomalowaną dziewczynę z doskonałym makijażem czuję nadchodzącą falę zazdrości. Staram się jednak zawsze dostrzec w niej detale, które najbardziej mi się w niej podobają. Ostatnio mam obsesję na punkcie pięknej cery. Spotykam naprawdę wiele pięknych kobiet, które nie noszą ani grama makijażu! Wyobraźcie sobie, jaki efekt jest, kiedy faktycznie sięgają po pędzle… Rozmawiałam z większością z nich i teraz już wiem, co je wszystkie łączy: prawidłowe nawyki.

ZOBACZ TEŻ: 7 SEKRETÓW SKANDYNAWEK, DZIĘKI KTÓRYM MAJĄ TAK IDEALNIE GŁADKĄ I MIĘKKĄ CERĘ!

NIGDY NIE REZYGNUJĄ Z NAWILŻANIA

Każda kobieta wie, że nawilżanie jest niezbędne dla naszej skóry by zachowała młody i zdrowy wygląd. Nie ma też jędrności bez nawilżenia.

ORAZ KROKU NUMER 2, CZYLI ZŁUSZCZANIA

Nie lubisz drogeryjnych peelingów? Postaw na kosmetyki DIY – tak naprawdę do porządnego oczyszczenia skóry wystarczy Ci brązowy cukier, sól morska, oliwa z oliwek i trochę cytryny. Skóra na pewno będzie Ci wdzięczna za takie traktowanie.

WIEDZĄ DOSKONALE, JAKI MAJĄ TYP SKÓRY

Można przeżyć życie nie wiedząc, jaki się ma typ skóry. Mieszana, sucha, skłonna do wyprysków, a może tłusta? Większość stawia na najbardziej popularny czyli… typ mieszany. Tym samym stosując nieodpowiedni kosmetyk możemy bardziej skórze szkodzić, niż jej pomagać w walce z niedoskonałościami.

SZCZOTKOWANIE CIAŁA NA SUCHO

Znasz jakąś kobietę, która zawsze wygląda pięknie? Zapytaj ją, czym jest szczotkowanie na sucho . Z ciekawostek podpowiemy też, że Miranda Kerr stosuje tę metodę przed każdym prysznicem, bo doskonale wie, że poprawia to krążenie krwi oraz jej wygląd.

OBAWIAJĄ SIĘ ZŁEGO DEMAKIJAŻU

Złe oczyszczanie jest gorsze od żadnego. Kiedyś może i mogłaś pójść spać z pełnym makijażem i zmyć go rano bez wyrzutów sumienia, jednak z każdym rokiem więcej masz dodatkowe powody by z tego rezygnować. Przede wszystkim używasz na pewno więcej kosmetyków i często dużo mocniejszych niż kiedy byłaś młodsza.

ZOBACZ TEŻ: Cera MODELEK. Jak o nią dbają, żeby była NIESKAZITELNA?

EKSPERYMENTUJĄ Z KOSMETYKAMI DOMOWYMI

Nie musisz być kosmetologiem, żeby we własnej kuchni tworzyć kosmetyki, które pomogą Ci odpowiednio dbać o skórę. Pamiętaj, że im bardziej naturalne, tym lepiej dla Ciebie, środowiska naturalnego oraz Twojego budżetu!

ZNAJĄ SWOJE MOCNE STRONY

Nigdy nie poznałam pięknej dziewczyny, która nie zmieniałaby swoich technik makijażowych z czasem. Piękne dziewczyny korzystają z tego, co dała im natura, ale wiedzą też, jak użyć wybranych produktów aby swoje zalety podkreślać. Nigdy nie znajdziesz swojego stylu (i swojej skóry), jeśli nie zaczniesz próbować.

WYBRAŁY SWÓJ KOREKTOR

Nie wszyscy mi wierzą, kiedy mówię, że odpowiedni korektor jest w stanie wiele zmienić. Przekonasz się sama, gdy znajdziesz ten dla Ciebie. Mój jest w stanie ukryć niedoskonałości, cienie i świetnie się sprawdza również na powiece.

WIEDZĄ DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W DOBRE KOSMETYKI

Sam makijaż nie poprawi tego, co można ratować odpowiednią pielęgnacją przez wiele lat. Mocne kosmetyki do makijażu często powodują problemy skórne, których nie miałyśmy, zanim zaczęłyśmy je stosować. Dlatego warto dobrze je dobierać i unikać zagrożeń.

SPRAWDZIŁY ZBAWCZĄ MOC LODU

Zamykanie porów? Odhaczone. Wygładzenie skóry? Załatwione. Wspomaganie pracy z niedoskonałościami? Oczywiście! I to wszystko za praktycznie bezcen!