Siła wyzwania #10yearschallangephoto ogarnęła Internet w zastraszającym tempie. Założę się, że Twoi znajomi również zmusili Cię do oglądania ich zdjęć sprzed 10 lat oraz super pozowanych czy nawet przerabianych tych, które były aktualne. Fakt, niektóre z nich nawet były zabawne, biorąc pod uwagę skalę zmian. Jest jednak jedna 10 letnia zmiana o której warto wspomnieć w kontekście tego wyzwania – jest nim zdjęcie Katie Pieper, która stała się naszą inspiracją w walce o normalny wygląd, akceptację samej siebie i upartość w dążeniu do celu.

ZOBACZ TEŻ: TRAGICZNA HISTORIA KATIE PIPER

Katie Piper wzięła udział w wyzwaniu jak masa innych osób. Ale jej zdjęcie nie miało na celu pokazanie wszystkim, że 10 lat zmieniło w jej życiu sposób koloryzacji włosów, zmieniło jej styl czy figurę. Te 10 lat zmieniło w jej życiu WSZYSTKO.

Kobieta podpisała swoje zdjęcie w bardzo inspirujący sposób, mówiąc:

Nie pozwól, by to wyzwanie w sieci wywołało u Ciebie niepokój na temat starzenia się – to nasz absolutny przywilej.

Pierwsze zdjęcie kobiety z 2009 roku przedstawia ją w wieku 25 lat, kiedy siedziała załamana w kuchni własnej matki. Drugie jest ładne, pogodne, ale nie jest tak nierzeczywiste jak większość zdjęć pozowanych. Nie da się również porównać tych zdjęć, ponieważ na pierwszym Katie ma na twarzy bandaże – wszystko przez to, że leczyła twarz po poparzeniu kwasem. Specjalna opaska miała na celu uśmierzenie maksymalne bólu oraz leczenie twarzy po poparzeniu.

ZOBACZ TEŻ: Mają piękne, zgrabne pośladki… w całości pokryte rozstępami. Z dumą pokazują je na Instagramie

Jak doszło do poparzenia? W 2008 roku Katie chciała rozstać się z ówczesnym chłopakiem. Przed poparzeniem miała wielkie ambicje – zaczynała karierę modelki oraz prezenterki telewizyjnej. Mężczyzna stwierdził jednak, że nie pozwoli jej odejść i z wściekłości wynajął osobę, która oblała dziewczynę kwasem.

Od tamtej pory Katie przeszła dziesiątki zabiegów chirurgicznych oraz terapeutycznych, które pozwoliły jej stanąć na nogi i spojrzeć w lustro. Miała problemy z wyjściem z domu, przez pewien czas nie widziała na jedno oko oraz nie była w stanie powstrzymać łez. Nie poddała się jednak i postanowiła walczyć o swoje życie. Jej drogę do normalnego wyglądu śledziło 850 tysięcy ludzi na instagramie, a wcześniej w telewizji oraz poprzez książki, które wydawała. Kobieta inspirowała inne osoby do walki o normalny wygląd, akceptacji nieodwracalnych zmian, wielkiej odwagi, pozytywnego myślenia oraz szukania miłości. Katie znalazła miłość życia, urodziła piękne dzieci i cieszy się życiem, jak każda inna kobieta na świecie.

Uważacie jej historię za inspirującą?