Skórkę od banana traktujemy jedynie jako „opakowanie” pysznego owocu. Jest ona odpadem, który natychmiast ląduje w koszu. Okazuje się jednak, że jej właściwości są naprawdę nieocenione. Pomaga w pozbyciu się wielu problemów skórnych, a także jest świetnym produktem urodowym! Ale to nie wszystko…

Leczy siniaki

Kawałek skórki od banana przyłóż do siniaka i obwiąż bandażem. Zmieniaj co jakiś czas, a siniaki znikną w mgnieniu oka!

Leczy łuszczycę

Łuszczyca to bardzo uciążliwa choroba skóry, która pozostawia na ciele suche plamki. Jej wyleczenie na chwilę obecną nie jest możliwe, są jednak produkty, które łagodzą stany zapalne. Okazuje się, że świetne rezultaty przynosi pocieranie zmian chorobowych skórką od banana. Musisz jednak robić to regularnie, a po kilku tygodniach zauważysz różnicę. Uwaga! Początkowo może spowodować zaczerwienienia, które jednak szybko zniknął.

Działa przeciwzmarszczkowo

Oczywiście żadne produkty, również skóra od banana, nie są wstanie całkowicie powstrzymać wiotczenia skóry. Mogą jednak opóźnić powstawanie zmarszczek oraz delikatnie je niwelować. Świetnym produktem odżywczym dla skóry okazuje się skórka od banana, która bogata jest w potas, żelazo, magnez oraz witaminy A, B i E. Substancje te nawilżają skórę, co pozwala na zachowanie młodego wyglądu.

Odbudowuje włosy

Zblenduj skórkę od banana z odrobiną wody, aby uzyskać papkę. Nałóż maskę na włosy i pozostaw na 30 minut. Twoje włosy staną się odżywione i lśniące.

Leczy brodawki

Tak jak w przypadku siniaków, kawałek skórki od banana przymocuj do brodawki i zmieniaj opatrunek przez kilka dni. Brodawka powinna zniknąć.

Usuwa drzazgi

Enzymy zawarte w skórce od banana sprawią, że drzazga sama wyjdzie ze skóry. Postępuj jak w przypadku brodawki.

Pomaga w leczeniu trądziku

Trądzik to bardzo uciążliwe schorzenie, które dotyka nie tylko nastolatków, ale też osoby dorosłe. Nacieraj twarz wewnętrzną częścią skórki każdego dnia, przed pójściem spać. Nie usuwaj z twarzy resztek miąższu, dopiero rano umyj twarz wodą. Raz w tygodniu możesz również stosować maseczkę ze skórki.

Wybiela zęby

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu. Nie każdy jednak może korzystać z zabiegu gabinetowego wybielania zębów, zarówno z powodów finansowych jak i zdrowotnych. Skórka od banana to tania bezpieczna i skuteczna alternatywa.

Nabłyszcza buty

Pocierając swoje buty skórką od banana, natychmiast uzyskasz piękny połysk.

Dostarcza roślinom składników odżywczych

Umieść kawałek skórki w naczyniu z wodą i podlej kwiaty. Możesz również kawałki skórki umieścić w glebie przed sadzeniem roślin.