Forum - Zdrowie - Jak dbać o oczy?

jullyy jullyy

Liczba postów: 22

Obejrzyj pełny profil
poniedziałek, 24-10-2016, 11:25
Na początek warto wybrać się do lekarza okulisty na badanie wzroku. Ja nie mam żadnej wady, bo widzę bardzo dobrze, ale często moje oczy są zmęczone - na pewno wpływ na taki stan ma fakt, że sporo czasu spędzam przed ekranem komputera, od 8 do 16 w pracy, a później jeszcze kilka godzin w domu i niestety wpływa to negatywnie na moje oczy. Kilka tygodni temu wprowadziłam do swojej diety suplement Doppelherz aktiv Luteina PREMIUM, w jego składzie są takie składniki jak luteina, zeaksantyna, czy witamina A, C i E i jest już lepiej :)
minimarta minimarta

Liczba postów: 6

Obejrzyj pełny profil
niedziela, 30-04-2017, 10:41
Ja od miesiąca biorę lutezan. Kumpela w pracy mnie namówiła, bo narzekałam coraz bardziej na oczy. Wydaje mi się, że zaczynam widzieć róznicę. Nie odwracam już oczu od komputera tak często jak kiedyś, wzrok mniej się męczy. Także faktycznie coś w tej luteinie jest :)
domalicja domalicja

Liczba postów: 12

Obejrzyj pełny profil
wtorek, 27-06-2017, 09:50
robic sobie przerwy co 1h podczas których duzo mrugasz, nawilrzac oczy kroplami, wysypiac sie, spogladac czasem na daleko oddalone przemioty (akomodacja oka), uzywac czytnikow zamiast ekranow
Nattka Nattka

Liczba postów: 28

Obejrzyj pełny profil
czwartek, 29-06-2017, 15:06
Na pewno najważniejsze są przerwy w pracy przy komputerze. Wzrok się bardzo męczy, jeśli tych przerw nie ma, np. co godzinę nawet na kilka minut. Wtedy najlepiej popatrzeć przez okno, w dal. Dobrym pomysłem jest też kupienie specjalnych okularów do komputera Kliknij tutaj. Jeśli oczy bardzo pieką, to warto wybrać się do okulisty, bo może potrzebne będą krople tzw. sztuczne łzy.
rivka rivka

Liczba postów: 164

Obejrzyj pełny profil
czwartek, 06-07-2017, 12:36
Powinieneś ograniczyć komputer. Więcej czasu spędzaj na świeżym powietrzu, jedz borówkę amerykańską, witaminki a przede wszytskim coś z luteiną. Ja brałam też lutezan i już nie mam takich wrażliwych oczy, lepiej widzę i nie musze trzeć co chwile jak wcześniej
barb barb

Liczba postów: 93

Obejrzyj pełny profil
środa, 19-07-2017, 21:20
którą wersję brałaś? Bo widzę że są dwie, coś takiego bym mamie kupiła, jest po operacji na zaćmę i jakoś ostatnio częsciej się skarży na wzrok, lubil zawsze krzyżówki robić, czytać a teraz widzę że z tego zrezygnowała, jak ją pocisnęłma to psię przyznała że bolą ją oczy, szybciej się męcza
Lagenko Lagenko

Liczba postów: 479

Obejrzyj pełny profil
czwartek, 20-07-2017, 12:06
Przede wszystkim oszczędzaj wzrok i czym prędzej udaj się do do lekarza specjalisty na badanie, nawet czysto profilaktycznie w celu diagnozy. Używasz kropli do nawilżenia oczu?

www.Lagenko.pl
Lotka11 Lotka11

Liczba postów: 60

Obejrzyj pełny profil
piątek, 01-09-2017, 13:13
Ja też myślę, że na początek wypadałoby udać się do porządnego okulisty. W Krakowie masz fajny gabinet okoakcent gdzie przyjmuje doktor Hanarz, bardzo dobry specjalista. Jestem jego stałą pacjentką.
MocAntyoksydantow MocAntyoksydantow

Liczba postów: 16

Obejrzyj pełny profil
poniedziałek, 04-09-2017, 07:35
Trudno się z tym nie zgodzić zawsze bezpieczniej będzie jeśli nasz wzrok zbada lekarz specjalista i wtedy będziemy wiedzieć na czym stoimy oraz doradzi jakich kropli do pielęgnacji używać.

MocAntyoksydantow.pl
Kasiekk Kasiekk

Liczba postów: 13

Obejrzyj pełny profil
sobota, 23-09-2017, 15:14
Też tak myślę.
justysiak justysiak

Liczba postów: 38

Obejrzyj pełny profil
czwartek, 28-09-2017, 11:31
Zerknij na to https://adamed.expert/pielegnacja-oczu-dobor-kremow-pod-oczy-i-na-powieki/ jak dbać o oczy. Ogólnie jestem zdania że oczy to najważniejsze co mamy także naprawdę trzeba o to zadbać. Oprócz tego trzeba pić dużo soków np z marchwi bo działa cuda jeśli chodzi o nasz wzrok także warto zadbać o siebie
pixie pixie

Liczba postów: 5

Obejrzyj pełny profil
czwartek, 12-10-2017, 20:11
moja mama brała kiedyś lutezan, pamiętam że była zadowolona z działania, mówiła że widzenie sie lekko poprawilo, a często miała z tym problem, ulotki czy gazetki ja jej czytalem i wiecznie te oczy ją bolały. Namówić się na zdrowszą dietę n ie dała, a przecież na oczy super są jagody, aronia ale niestety mamie nie smakowały te owoce i nie chciała ani jeść ani pić ani mieć z nimi nic wspólnego ;)

Reklama
Reklama