60 hektarów terenu między ulicami Rokicińską, Maćka z Bogdańca, Przybyszewskiego i Augustów zostanie zagospodarowane i zmieni się nowy łódzki park. Z inicjatywą wyszli mieszkańcy osiedla Janów. Zwrócili się oni do Urzędu Miasta. Wniosek podpisało tysiąc mieszkańców. Park w Łodzi to kolejna z inicjatyw, dzięki której zamiast betonowej zabudowy powstanie zielony teren.

Ekologia w mieście. Nowy podatek będzie walczyć z betonozą

Park w Łodzi – dobra informacja dla mieszkańców

„Mieliśmy już dobre, zielone wieści dla Bałut, dla Polesia i dla Górnej. Dzisiaj przyszedł czas na Widzew. Janów i Olechów to bardzo intensywnie rozwijające się łódzkie osiedla. Z każdym rokiem przybywa tu kolejnych bloków. My teraz zadbamy, aby nie zabrakło tu zieleni. Pomysł utworzenia parku na Janowie wyszedł od samych mieszkańców. Kilka tygodni temu spotkaliśmy się tutaj z nimi, a oni oprowadzili nas po terenie, pokazali miejsca, które uważają za najcenniejsze i zaproponowali utworzenie w tym miejscu parku” – wypowiedział się w sprawie Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

To już kolejny raz, gdy zamiast osiedla powstanie zielony rekreacyjny teren. Rezygnacja z budowy osiedla to kolejny krok do tego, aby przeciwdziałać betonozie, która w ostatnim czasie zagraża wszystkim mieszkańcom miast.

Wykorzystanie deszczówki. Genialna zielona inicjatywa Krakowa

Leśny charakter parku, czyli jak będzie on wyglądać?

Łódzki radny Tomasz Kacprzak dodał, że miasto zadba o to, aby park w Łodzi miał leśny charakter. Oznacza to, że nie ma mowy o wylewaniu alejek betonem. Nie będzie też żadnych dużych obiektów. Zamiast tego pojawią się ławki, kosze na śmieci, a ścieżki mają umożliwić spacer i przejażdżkę rowerem. Na razie nie jest znana data ukończenia prac nad tworzeniem zielonego terenu dla miasta, ale już podjęto pierwsze działania. To wspaniała nowina dla każdego mieszkańca Łodzi. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w innych miastach będą podejmowane w przyszłości podobne decyzje.