Szwedzka aktywistka Greta Thunberg apeluje, by podczas trwającej na całym świecie pandemii koronawirusa nie zapominać o kryzysie klimatycznym. Z okazji Dnia Ziemi wygłosiła ważne wystąpienie, które przypomina o kwestiach priorytetowych – walce z wirusem i ochronie środowiska.

Raport WWF: „Nasz wpływ na dom dzikich zwierząt sprawił, że dziś to my jesteśmy zamknięci w naszych domach”

Greta Thunberg o ochronie środowiska w obliczu pandemii koronawirusa

17-letnia Greta Thunberg przypomniała, że wybuch pandemii koronawirusa nie spowodował, że zmiany klimatyczne przestały się pogłębiać. Musimy zajmować się jednocześnie koronawirusem i kryzysem klimatycznym – apelowała podczas konferencji transmitowanej na żywo, która została zorganizowana z okazji 50. Dnia Ziemi.

Młoda aktywistka zwróciła się także do polityków, aby w dobie pandemii nie zaniechali działań na rzecz ochrony planety.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Podpowiadamy jak w 5 prostych krokach żyć bardziej ekologicznie

Czy nam się to podoba, czy nie, świat się zmienił. Wygląda inaczej niż kilka miesięcy temu i prawdopodobnie nigdy nie będzie już wyglądał tak samo – mówiła Greta Thunberg i podkreślała jak ważne jest podjęcie natychmiastowych kroków, by zadbać o przyszłość planety: Jeśli jeden wirus może zniszczyć gospodarkę w ciągu kilku tygodni, to znaczy, że nie myślimy długoterminowo i nie bierzemy pod uwagę takich zagrożeń.