Książę Harry i Meghan Markle zbliżają się do końca urlopu rodzicielskiego po narodzinach Lilibet. Pierwsze wydarzenie, w którym para zamierza uczestniczyć, odbędzie się 25 września 2021 r. w Nowym Jorku. Global Citizen Live to 24-godzinny program, który promuje szczepionki na całym świecie. I chociaż odbywali oni urlop macierzyński, nie oznacza to, że przez ostatnie kilka miesięcy nie pracowali.

Od narodzin Lilibet Meghan Markle zdążyła już opublikować książkę oraz wziąć udział w wielu inicjatywach związanych z COVID-19. Działalność charytatywna pary sięgnęła czasów, kiedy jeszcze nie byli małżeństwem. Książę Harry rozpoczął Igrzyska Invictus, by uczcić weteranów wojennych. Wspólnie poprowadzili również kampanię przeciwko nienawiści w Internecie i ściśle współpracowali z organizacjami charytatywnymi zajmującymi się HIV oraz ochroną przyrody. „Jesteśmy pasjonatami naszych organizacji charytatywnych i zostały one wybrane, ponieważ są na ścieżce wskazanej mi przez naszą matkę”, powiedział książę Harry. Jego najnowsza umowa, czyli współpraca z Google wpisuje się w jedną z jego kluczowych pasji, ale dlaczego budzi kontrowersje?

„Spencer”: Kristen Stewart jako księżna Diana w pierwszym zwiastunie

Książę Harry połączył siły z Google, aby walczyć ze zmianami klimatu

Travalyst to globalna inicjatywa podróżnicza, która stara się promować zrównoważone podróżowanie i została założona przez księcia Harry’ego w 2019 roku. W oświadczeniu opublikowanym na stronie Travalyst czytamy, że współpracuje z Google, aby pomóc dotrzeć do większej liczby osób.

Booking.com, Skyscanner, Trip.com Group, Tripadvisor i Visa są już partnerami Travalyst. „Zespół Google zobowiązał się do pomocy konsumentom na całym świecie w dokonywaniu bardziej zrównoważonych wyborów dotyczących podróży, a ich podejście jest ściśle zgodne z zasadami współpracy Travalyst”, powiedziała dyrektor generalna Travalyst, Sally Davey.

Podróże i turystyka były jedną z najbardziej dotkniętych branży podczas pandemii. Travalyst chce współpracować z dostawcami w celu tworzenia zrównoważonych i przyjaznych dla klimatu rozwiązań, aby ludzie mogli ponownie rozpocząć podróżowanie za granicę. Dodali, że współpraca z Google pomoże im osiągnąć zamierzone cele.

Popularni ludzie, których nie cierpi królowa Elżbieta II

Niektórzy kwestionują współpracę księcia Harry’ego z Google

Travalyst powiedział, że jest gotowy do współpracy z Google w celu podnoszenia świadomości na temat zmian klimatycznych. Niektórzy jednak zwracają uwagę, że współpraca może budzić kontrowersje. The Daily Mail poinformował, że książę Harry w przeszłości krytykował Google za to, że nie robi wystarczająco dużo, aby poradzić sobie z błędnymi informacjami dotyczącymi zmian klimatu.

„Powszechnie uznaje się, że media społecznościowe odegrały rolę w ludobójstwie w Birmie i były wykorzystywane jako narzędzie do podżegania do przemocy wobec ludu Rohingya, co jest kwestią praw człowieka. W Brazylii media społecznościowe stanowiły kanał dezinformacji, który ostatecznie przyniósł zniszczenie Amazonii, która to jest problemem środowiskowym i globalnym”, powiedział książę Harry w wywiadzie dla Harper’s Bazaar w styczniu 2021 roku.

Kiedy ogłoszono współpracę, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Google Kate Brandt powiedziała, że są zaangażowani we współpracę z księciem Harrym i Travalystem nad podnoszeniem świadomości na temat zmian klimatycznych. „Naszym celem jest tworzenie narzędzi i technologii, które umożliwią podróżnym i firmom na całym świecie priorytetowe traktowanie zrównoważonego rozwoju” – powiedziała.

 

Sonda

Współpraca księcia Harry'ego z Google

Uważasz, że po krytycznych słowach o Google, książę Harry powinien zawiązywać współpracę z gigantem?